کرملین: کمک‌های آمریکا به اوکراین نمی‌تواند بر وضعیت جبهه نبرد تاثیری داشته باشد

کارشناسان تاکید می‌کنند که وضعیت اوکراین در میدان جنگ بسیار نامطلوب است و به همین دلیل کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین نمی‌تواند معادلات کنونی جنگ را تغییر دهد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در حالیکه واشینگتن به عنوان مهمترین حامی نظامی اوکراین، در آخر هفته برای رای‌گیری مهم در مورد تخصیص بودجه نظامی به کیف آماده می‌شود، کرملین، پنج‌شنبه 30 فروردین اعلام کرد که کمک‌های جدید ایالات متحده به اوکراین، در جبهه نبرد تاثیری نخواهد گذاشت.

از یک سال پیش در بحبوحه درگیری‌های سیاسی در حزب جمهوری‌خواه، تا کنون کمک‌های نظامی ایالات متحده به اوکراین متوقف شده‌ است.

مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، روز گذشته اظهار داشت که یک بسته 61 میلیارد دلاری کمک به اوکراین را برای رای‌گیری در مجلس ارائه خواهد کرد.

اوکراین چندین ماه است که در جبهه نبرد با روسیه با کمبود تسلیحات ارسالی از غرب مواجه شده‌ است.

کرملین، امروز پنج‌شنبه اعلام کرد که از ارسال کمک‌های نظامی جدید به اوکراین ناخشنود نیست.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: «کمک‌های نظامی به اوکراین به هیچ وجه بر وضعیت جبهه جنگ، اثر نخواهد گذاشت».

کارشناسان تاکید می‌کنند که وضعیت اوکراین در میدان جنگ بسیار نامطلوب است و به همین دلیل کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین نمی‌تواند معادلات کنونی جنگ را تغییر دهد».

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در اظهاراتی گفته بود که تاخیر چند ماهه کمک‌های نظامی به اوکراین به قیمت زندگی و خاک اوکراین تمام شده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید