دستگیری دو نفر در آلمان به اتهام جاسوسی برای روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «اشپیگل» آلمان خبر داد که دو فرد به اتهام جاسوسی برای روسیه توسط پلیس شهر بایروث در ایالت بایرن دستگیر شدند.

روزنامه اشپیگل، 30 فروردین در گزارشی به نقل از دادستان کل آلمان فدرال اعلام کرد که در روز گذشته پلیس‌های ویژه ضد جاسوسی آلمان در شهر بایروث، دو شهروند روسی-آلمانی مظنون به جاسوسی برای روسیه را دستگیر کردند.

بر اساس گزارش‌ها اتهام دو فرد بازداشت‌شده این است که از پایگاههای آمریکایی در آلمان اطلاعاتی را برای روسیه جمع‌آوری کرده‌ و برای عملیات خرابکارانه در مسیر حمل و نقل نظامی این پایگاهها برنامه‌ریزی کرده‌اند.

هویت متهم اصلی «دیتر.اس» 39 ساله، دارای تابعیت آلمانی-روسی و اهل بایرن عنوان شده‌ است؛ دفتر دادستانی آلمان فدرال معتقد است که این فرد یک مامور سرویس مخفی روسیه است و برای اهداف خرابکارانه و عکسبرداری از تاسیسات نظامی در آلمان، از سوی روسها به جاسوسی گمارده شده‌ است.

گفته می‌شود این فرد اعتراف کرد که برای آتش‌سوزی و انفجار در زیرساخت های نظامی، کارخانه‌های اسلحه‌سازی و سایت‌های صنعتی در آلمان برنامه‌ریزی کرده‌ و هدف از این حملات برنامه‌ریزی شده «تضعیف حمایت آلمان از اوکراین» بوده‌ است.

بر اساس تحقیقات پلیس، دیتر اس. از مراکز نظامی آمریکا در آلمان نیز عکسبرداری کرده و تصاویر مربوطه را برای روسها ارسال کرده‌ است. گفته می‌شود که فرد دیگری به نام الکساندر جی 37 ساله آلمانی-روسی متهم اصلی را همراهی کرده‌ است که او نیز دیروز در شهر بایروث دستگیر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size