خنثی‌سازی حمله روسیه به اوکراین پس از حملات مرگبار روز گذشته

تعداد کشته‌شدگان حمله هوایی روسیه به شهر چرنیهیف در شمال اوکراین در روز گذشته به 18 نفر افزایش یافت و 78 نفر دیگر بر اثر اصابت سه موشک به مرکز شهر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد 13 پهپادی که روسیه شب گذشته در حمله به 7 منطقه از آن استفاده کرده بود را سرنگون کرده است.

فرماندار منطقه ایوانو-فرانکیفسک در غرب اوکراین، بامداد پنج‌شنبه 30 فروردین گفت، این حمله زیرساخت‌های حیاتی در این منطقه را هدف قرار داده و آوارها منجر به آتش‌سوزی شده است.

وادیم کستینین، شهردار شهر ورونژ روسیه، اعلام کرد، شامگاه چهارشنبه 29 فروردین، در نتیجه حمله پهپادی به این شهر، 9 خانه آسیب دیده است.

کستینین، پنج‌شنبه 30 فروردین در «تلگرام» نوشت: «به دستور الکساندر گوسف، فرماندار منطقه، به بازرسی منطقه و شناسایی آسیب‌های وارده به خانه‌های شخصی ادامه می‌دهیم.» شهردار افزود: «صبح امروز از 9 منزل و یک خودرو آسیب‌دیده بازدید شده است و در صورت نیاز شهروندان به اسکان موقت، اسکان خواهیم داد. آسیب‌ها متفاوت است و ما به کار خود ادامه می دهیم.»

کستینین تایید کرد،مقامات به شهروندانی که خانه‌هایشان در جریان حمله آسیب دیده است، کمک خواهند کرد و در پایان گفت: بدون محدودیت و قید و شرط به آواربرداری و بازسازی به ساکنان شهرک کمک خواهیم کرد، ما همه قابلیت ها را داریم و سازوکار ایجاد شده است.

بزرگترین حمله از نظر تعداد کشته‌شدگان

مقامات پنج‌شنبه 30 فروردین گفتند تعداد کشته‌شدگان در نتیجه حمله هوایی روسیه به شهر چرنیهیف در شمال اوکراین به 18 نفر افزایش یافت و 78 نفر دیگر بر اثر اصابت سه موشک به مرکز شهر زخمی شدند.

ویاچسلاو چاوس، فرماندار منطقه چرنیهیف در تلگرام نوشت عملیات جستجو و نجات صبح پنج‌شنبه 30 فروردین پایان یافت.

روسیه حمله به غیرنظامیان در جنگ اوکراین را که وارد سومین سال خود شده است، رد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size