وزیر خارجه بریتانیا: اسرائیل تصمیم گرفته است به ایران پاسخ دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا، اعلام کرد اسرائیل تصمیم گرفت به حمله پرتابه‌های ایران در شب شنبه گذشته پاسخ دهد. او ابراز امیدواری کرد که این پاسخ منجر به افزایش‌ تنش‌ها در منطقه نشود.

به گزارش «پولیتیکو»، کامرون، چهارشنبه 29 فروردین، در تل‌آویو به خبرنگاران گفت: «واضح است اسرائیلی‌ها تصمیم به اقدام گرفته‌اند. امیدواریم به گونه‌ای عمل کنند که کمترین تشدید تنش‌ها را به‌ دنبال داشته باشد.»

وزیر خارجه بریتانیا همچنین خواستار اعمال تحریم‌های هماهنگ، «روشن و بدون ابهام» از سوی کشورهای عضو «گروه 7» شد و از اسرائیل خواست «هوشمند و سخت‌‌گیرانه» به ایران پاسخ دهد.

کامرون که به اسرائیل سفر کرده است، صبح چهارشنبه با اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرد و قرار است با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و یسرائیل کاتز، همتای اسرائیلی خود گفت‌وگو کند.

پس از حمله تل‌آویو به ساختمان کنسولگری تهران در دمشق، که منجر به کشته‌شدن محمدرضا زاهدی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران شد، تنش بی‌سابقه میان ایران و اسرائیل افزایش یافته است.

طی روزهای گذشته، محافل سیاسی و نظامی اسرائیل شاهد گفت‌وگوهای متعددی درباره ماهیت و زمان پاسخ به ایران بوده است. شماری از مقام‌های اسرائیلی خواستار پاسخ مستقیم، فوری و بی‌درنگ به ایران و شماری دیگر خواهان خویشتن‌داری تل‌آویو بوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید