منابع آمریکایی از پاسخ محدود اسرائیل در هفته آینده به حمله ایران خبر دادند

به گفته برخی از مقامات آمریکایی، واشینگتن با تاکید این موضوع به تل‌آویو که در اقدام اسرائیل علیه تهران شرکت نخواهد کرد، از این کشور خواست دست به تشدید تنش نزده یا حتی واکنش هم نشان ندهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چهار مقام آمریکایی پیش‌بینی کردند که پاسخ احتمالی اسرائیل در واکنش به حمله پهپادی و موشکی ایران در اواخر هفته انجام شود و دامنه آن محدود باشد.

«ان‌بی‌سی نیوز»، سه‌شنبه 28 فروردین به نقل از این مسئولان گزارش داد که این حملات به احتمال بالا ضرباتی علیه نیروهای نظامی ایران و نیروهای نیابتی آن در منطقه را شامل خواهد شد.

گزینه‌های متغیر

مسئولان مزبور با تاکید بر این که دولت آمریکا از تصمیم نهایی اسرائیل در مورد نحوه واکنش مطلع نشده، افزودند که این گزینه‌ها ممکن است تغییر کنند. به گفته این مسئولان، زمان دقیق پاسخ اسرائیل مشخص نیست اما ممکن است در هر زمانی رخ دهد.

طبق گفته مسئولان آمریکایی، در حالی که اسرائیل خود را برای حمله احتمالی ایران در هفته گذشته آماده می‌کرد، مقامات اسرائیلی، همتایان آمریکایی خود را از گزینه‌های پاسخ احتمالی تل‌آویو مطلع کرده بودند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و رهبران دیگر کشورها طی روزهای گذشته در پی اعلام تعهد اسرائیل برای پاسخ به حمله تلافی‌جویانه ایران در واکنش به حمله اسرائیل در اول آوریل به مجتمع سفارت این کشور در دمشق که منجر به کشته شدن دو فرمانده ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران شد، خواستار خویشتنداری شده بودند.

برخی از مقامات آمریکایی همچنین گزارش دادند که واشینگتن با تاکید این موضوع به تل‌آویو که در اقدام اسرائیل علیه تهران شرکت نخواهد کرد، از این کشور خواست دست به تشدید تنش نزده یا حتی واکنش هم نشان ندهد.

با این حال تمامی مسئولان سیاسی و نظامی اسرائیلی تاکید کرده‌اند که گزینه‌ای جز پاسخ به حملات ایران در پیش روی آنها وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید