روز اول محاکمه جنایی ترامپ برگزار شد

مهمترین دستور کار روز اول محاکمه تعیین هیئت منصفه بود، اما تا پایان وقت اداری هنوز هیچ‌کس انتخاب نشده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ روز دوشنبه در دادگاه منطقه منهتن نیویورک حضور یافت تا به اتهام 34 فقره جعل سوابق تجاری و همچنین پرداخت حق‌السکوت به یک پورن استار محاکمه شود، که وی را به اولین رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده تبدیل کرد که محاکمه جنایی می‌شود.

به گزارش «هیل»، رویداد اصلی روز اول محاکمه ترامپ، پرداخت 130000 دلار حق‌السکوت به استورمی دنیلز، ستاره فیلم‌های بزرگسالان بود تا رابطه خود با ترامپ را پنهان کند. همچنین بحث‌هایی با محوریت نگرش کلی ترامپ نسبت به زنان مطرح شد، که دادستانی آن را تبعیض‌آمیز دانست.

به ادعای دادستانی، ترامپ در ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری 2016 این پول را به دنیلز پرداخته بود تا رابطه جنسی یک دهه پیش خود با وی را بر ملا نکند. ترامپ در دادگاه چنین رابطه‌ای را انکار کرد، و همچنین هرگونه تخلف قانونی مربوط به پرداخت حق‌السکوت را رد کرد.

به گفته هیل، روز اول محاکمه ترامپ، که احتمالا بین شش تا هشت هفته طول بکشد، با حضور گسترده مطبوعات و رسانه‌ها روبرو شد. مهمترین دستور کار روز اول محاکمه تعیین هیئت منصفه بود، اما تا پایان وقت اداری هنوز هیچ‌کس انتخاب نشده بود.

از میان 96 نفری که برای احراز مقام عضو هیئت منصفه به دادگاه معرفی شدند، حدود نیمی از آنها به قاضی گفتند که نمی‌توانند در پرونده‌ای مربوط به ترامپ بی‌طرفی اختیار کنند، که نشان می‌دهد رئیس‌جمهوری پیشین تا چه حد «قطبی‌سازانه» رفتار کرده است.

هیئت منصفه در نهایت شامل 12 عضو ثابت و 6 نفر جایگزین خواهد بود. تیم دادستانی و تیم مدافع ترامپ با هم پروفایل جمعیتی و رفتاری اعضای بالقوه هیئت منصفه را بررسی می‌کنند تا ببینند که این افراد چه تمایلاتی دارند و در جریان محاکمه به کدام سو متمایل می‌شوند. فرایند انتخاب کامل هیئت منصفه می‌تواند تا هفته دیگر طول بکشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size