دومین حمله با چاقو طی سه روز اخیر در سیدنی

کمیسر پلیس: به باور ما این اقدام با انگیزه افراط‌گرایی مذهبی انجام شده است. پس از بررسی تمام جوانب اعلام کردم که این یک حادثه تروریستی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس استرالیا روز سه‌شنبه، سه روز پس از حمله‌ای مشابه، اعلام کرد که حمله با چاقو در جریان مراسم یک کلیسای آشوری در سیدنی، که منجر به مجروح شدن اسقف این کلیسا شد، یک «اقدام تروریستی» بوده که احتمالا با انگیزه «افراط‌گرایی مذهبی» انجام شده است.

به گزارش «رویترز»، در جریان این حمله که روز دوشنبه طی یک مراسم زنده تلویزیونی در حومه غربی سیدنی صورت گرفت، حداقل چهار نفر، شامل اسقف مار ماری امانوئل، مجروح شدند.

امانوئل، اسقف کلیسای آشوری «چوپان خوب»، شهرت جهانی دارد و مواعظ او را هزاران نفر در سراسر جهان تماشا می‌کند. وی مواضع تندی در قبال برخی مسائل دارد، و از جمله علیه خانه‌نشینی اجباری در دوران همه‌گیری کرونا سخنرانی کرده است.

حمله به اسقف امانوئل باعث درگیری در خارج از کلیسا بین جمعیت عصبانی با پلیس شد. پیروان اسقف خواستار تحویل مهاجم به آنها شده بودند. مرد نوجوانی که امانوئل را چاقو زده بود، توسط پلیس در محل بازداشت شد و برای جلوگیری از آسیب احتمالی به وی در کلیسا نگهداری شد.

کارن وب، کمیسر پلیس ایالت نیو ساوث ولز، طی کنفرانسی مطبوعاتی در این باره گفت: «به باور ما این اقدام با انگیزه افراط‌گرایی مذهبی انجام شده است. پس از در نظر گرفتن تمام جوانب، من اعلام کردم که این یک حادثه تروریستی است.»

پلیس اعلام کرد که «میزانی از قصد قبلی» در این حادثه وجود داشته است، چرا که مهاجم چاقویی تهیه کرده و به کلیسایی رفته که مسافتی طولانی از خانه‌اش فاصله داشته است. کمیسر پلیس تاکید کرد که تا این لحظه به نظر می‌رسد که مهاجم به تنهایی عمل کرده است.

به گفته رویترز، این دومین حمله بزرگ با چاقو طی سه روز اخیر در پرجمعیت‌ترین شهر استرالیاست. حمله قبلی در یک مرکز خرید ساحلی در روز شنبه منجر به کشته شدن 6 و مجروح شدن 12 نفر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید