آمریکا چگونه برای مقابله با حمله ایران به اسرائیل کمک کرد؟

دو مقام آمریکایی: نیمی از موشک‌های بالستیکی که ایران به سمت اسرائیل شلیک کرد، سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، شامگاه یکشنبه اعلام کرد که ایالات متحده با حمایت ناوشکن‌های اروپایی توانست بیش از هشتاد پهپاد و دست‌کم شش موشک بالستیک که از ایران و یمن به سوی اسرائیل شلیک شده بودند را منهدم کند.

در همین حال دو مقام آمریکایی، دوشنبه به شبکه «ای‌بی‌سی نیوز» تأیید کردند که حداقل نیمی از موشک‌های بالستیکی که ایران به سمت اسرائیل شلیک کرد، پس از پرواز یا قبل از رسیدن به اهداف خود در اسرائیل سقوط کردند.

یک مقام ارشد آمریکایی به این شبکه خبری گفت، بیش از 300 پهپاد، موشک کروز و موشک بالستیک توسط ایران شلیک شد و از میان آن 115 تا 135 موشک بالستیک اسرائیل را هدف قرار داد.

تنها نیمی از موشک‌ها سرنگون شدند

این بدان معناست که اسرائیل و سایر کشورها توانستند تنها نیمی از موشک‌های بالستیکی که ایران شامگاه شنبه و بامداد یکشنبه شلیک کرد را ساقط کنند.

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که بیش از 80 پهپاد و 6 موشک بالستیک که برای حمله به اسرائیل از ایران و یمن شلیک شده بودند را منهدم کرد.

در بیانیه «سنتکام» روی پلتفرم «ایکس» آمده است که نیروهای این فرماندهی، یک موشک بالستیک و 7 پهپاد را قبل از شلیک از مناطق زیر کنترل خوثی‌ها در یمن، منهدم کردند.

این بیانیه افزود: «نیروهای ما آماده حمایت از دفاع اسرائیل در برابر اقدامات خطرناک ایران هستند».

در بیانیه آمده است: «ادامه رفتار بی‌سابقه، بدخواهانه و متهورانه ایران، ثبات منطقه‌ای و ایمنی نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف را به خطر می‌اندازد».

فرماندهی مرکزی آمریکا در ادامه تاکید کرد که به همکاری با شرکای منطقه‌ای برای تقویت امنیت منطقه ادامه خواهد داد.

ایران شامگاه شنبه در پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری خود در دمشق که به کشته‌شدن یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران منجر شد، با استفاده از ده‌ها پهپاد و موشک بالستیک اسرائیل را هدف قرار داد.

سپاه پس از این حمله موشکی و پهپادی در بیانیه‌ای اعلام کرد که اغلب موشک‌ها و پهپادها به اهداف خود اصابت کردند اما ارتش اسرائیل در بیانیه گفت که 99 درصد از موشک‌ها و پهپادهای ایران قبل از رسیدن به اهداف خود منهدم شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size