پلیس استرالیا: مهاجم سیدنی احتمالا قصد کشتن زنان را داشته است

پلیس اعلام کرد قاتل قبلا هم مشکلات روانی از خودش نشان داده بوده است، و افزود هیچ انگیزه ایدئولوژیکی برای جنایات وی پیدا نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس استرالیا روز دوشنبه اعلام کرد فردی که روز شنبه شش نفر را در یک مرکز خرید ساحلی شلوغ در حومه سیدنی به ضرب چاقو کشت احتمالا زنان را به قصد کشت هدف قرار گرفته باشد.

به گزارش «رویترز»، در جریان حمله چاقویی پنج نفر از شش نفر کشته و اکثر 12 نفر مجروح زن بودند. تنها مردی که کشته شد نگهبان امنیتی مرکز خرید بود. پلیس دوشنبه گفت که شاهدبرداری فیزیکی از مرکز خرید را به پایان رسانده‌ است.

کارن وب، کمیسر پلیس ایالت نیو ساوث ولز گفت: «برای من مثل روز روشن است، برای کارآگاهانی هم که روی پرونده کار می‌کنند آشکار است که قاتل روی کشتن زنان تمرکز کرده و از کشتن مردان اجتناب کرده است. فیلم‌ها خودشان زبان دارند و حرف می‌زنند. ما مطمئناً روی این خط تحقیق تمرکز خواهیم کرد.»

جوئل كاچی، مردی 40 ساله که شورت و پیراهن تیم ملی راگبی استرالیا را پوشیده بود، روز شنبه چاقو به دست در مرکز خرید باندی می‌دوید و زنان را چاقو می‌زد. در نهایت بازرس ایمی اسکات به تنهایی با کاچی مقابله کرد و او را کشت.

پلیس اعلام کرد کاچی قبلا هم مشکلات روانی از خودش نشان داده بوده است، و افزود هیچ انگیزه ایدئولوژیکی برای جنایات وی پیدا نشده است. جنایات خشونت‌آمیز مانند چاقوکشی شنبه در این کشور با جمعیت حدود 27 میلیون نفر که برخی از سخت‌ترین قوانین مالکیت اسلحه و چاقو در جهان را دارد نادر است.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا درباره احتمال هدف قرار گرفتن زنان در این حادثه گفت: «نتیجه‌گیری [پلیس] درباره جنسیت نگران‌کننده بود. پلیس نیو ساوث ولز گفته است که روی این موضوع به عنوان بخشی از تحقیقات تمرکز می‌کند.»

به گفته رویترز، پرچم استرالیا در بسیاری از مکان‌های مهم همچون پارلمان و پل بندر سیدنی به افتخار قربانیان نیمه‌افراشته شده است. بادبان سالن اُپرای سیدنی قرار است به نشانه عزاداری عصر دوشنبه به شکل روبان سیاه روشن شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید