اکسیوس: تماس تلفنی بایدن با نتانیاهو واکنش فوری اسرائیل به حمله ایران را متوقف کرد

بنی گانتز و گادی آیزنکوت دو وزیر عضو کابینه جنگ، واکنش فوری اسرائیل به حمله اخیر ایران را پیشنهاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل پیشنهاد اعضای کابینه جنگ اسرائیل در پی حمله اخیر ایران به این کشور برای پاسخ فوری را به دلیل تماس تلفنی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، رد کرد.

وب‌سایت «اکسیوس» به نقل از مقامات اسرائیلی فاش کرد که یکشنبه 26 فروردین در جلسه فراگیر کابینه جنگ اسرائیل، پاسخ فوری به حمله ایران از سوی برخی از اعضا آن پیشنهاد شد که با مخالفت نتانیاهو، روبرو شد.

بنی گانتز و گادی آیزنکوت، دو وزیر عضو کابینه جنگ که هر دو، روسای پیشین ستاد ارتش اسرائیل هستند، پیشنهاد واکنش فوری در پاسخ به حمله روز شنبه ایران را مطرح کردند.

«اکسیوس» به نقل از مسئولان اسرائیلی نوشت که نتانیاهو به دلیل تماس تلفنی بایدن با این ایده مخالفت کرد.

مسئولان اسرائیلی خاطرنشان کردند: «مدتی کوتاه پس از این که کابینه جنگ اسرائیل در جریان حمله ایران قرار گرفت، گانتز و آیزنکوت اقدام تلافی‌جویانه فوری علیه تهران را پیشنهاد دادند».

گانتز و آیزنکوت طی این جلسه اظهار داشتند که هر چه زمان پاسخ اسرائیل به تعویق بیفتد، تامین مشروعیت بین‌المللی برای پاسخ نظامی دشوارتر خواهد بود. این دو همچنین بر این باورند که اقدام فوری اسرائیل، ایران را از انجام هرگونه حمله‌ای دیگر باز خواهد داشت.

به گفته این منابع، نتانیاهو و سایر اعضای «کابینه جنگ» با این ایده مخالفت کردند زیرا در آن زمان هنوز مشخص نبود که حمله ایران، خسارت مادی یا جانی برجای گذاشته باشد.

یکی ازمسئولان تاکید کرد که نتانیاهو نیز می‌خواست منتظر مکالمه تلفنی با بایدن بماند.

این منبع افزود: «گزینه‌های تلافی‌جویانه مطرح بودند ولی این تماس تلفنی، نتایناهو را متوقف کرد. اکنون می‌توانیم نفسی تازه کرده و دوباره فکر کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید