آژانس هواپیمایی اروپا خواستار احتیاط در حریم هوایی اسرائیل و ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا اعلام کرد اگرچه در طول تنش‌های آخر هفته پیرامون حملات پهپادی و موشکی ایران علیه اسرائیل، هیچ پرواز غیرنظامی در معرض خطر قرار نگرفت، اما همچنان رعایت احتیاط در حریم هوایی اسرائیل و ایران توصیه می‌شود.

این آژانس در پیامی که به صورت ایمیل به شرکت‌های خطوط هوایی ارسال کرده‌است، تصریح کرد که به همراه کمیسیون اروپا، «در راستای ارزیابی خطرات احتمالی ایمنی اپراتورهای اتحادیه اروپا، به نظارت دقیق شرایط ادامه خواهند داد و آمادگی این را دارند تا در صورت لزوم اقدام کنند».

در این پیام آمده است: «در حال حاضر دستورالعمل ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا که برای خطوط هوایی اسرائیل وجود دارد برای ایران نیز اعمال می‌شود».

بر اساس این پیام، رعایت احتیاط از طریق پیگیری نشریات موجود در زمینه هوانوردی برای اسرائیل و حریم‌های هوایی همسایه این کشور تا 100 مایل دریایی، توصیه می‌شود؛ در رابطه با ایران نیز افزایش پتانسیل «اشتباه محاسباتی و/یا شناسایی اشتباه» در حریم هوایی تهران، پایتخت ایران همچنان وجود دارد.

حمله ایران به اسرائیل، در شامگاه شنبه 25 فروردین، با بیش از 300 موشک و پهپاد انجام شد اما به گفته مقامات اسرائیلی اکثر پرتابه‌های ایران، توسط سیستم دفاع موشکی این کشور و متحدانش شناسایی و سرنگون شدند، پس از این حمله خطوط هوایی جهانی با اختلالاتی مواجه شدند.

این حمله در پاسخ به حمله هوایی اسرائیل به ساختمان مجاور کنسولگری ایران در سوریه در دوشنبه 13 فروردین بود که بر اثر آن هفت فرمانده و افسر نیروی قدس سپاه پاسداران ایران کشته شدند.

در پیام آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا، همچنین آمده‌است که تمامی اقدامات موقتی تعلیق پروازها که به دلیل حمله ایران به اسرائیل اعمال شد، روز یکشنبه به پایان رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید