ارتش آمریکا از انهدام 4 پهپاد در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، تایید کرد که حوثی‌ها روز شنبه یک موشک بالستیک ضد‌کشتی به سمت خلیج عدن پرتاب کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، دوشنبه 27 فروردین، اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور روز یکشنبه بیست و ششم فروردین، در چارچوب حق دفاع از خود، 4 پهپاد را در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی در یمن منهدم کردند.

این ستاد فرماندهی در به روز رسانی درباره تحولات دریای سرخ اعلام کرد که حوثی‌ها روز شنبه یک موشک بالستیک ضدکشتی را از منطقه‌ای تحت کنترل خود در یمن به سوی خلیج عدن پرتاب کردند.

فرماندهی «سنتکام» در این بیانیه خاطرنشان کرد هیچ گزارشی مبنی بر جراحت یا وارد آمدن خسارت‌هایی، از سوی واشینگتن، ائتلاف یا کشتی‌های تجاری بر اثر این حمله دریافت نشده است.

شبه‌نظامیان حوثی از 19 نوامبر سال گذشته با ادعای واکنش به تهاجم اسرائیل به غزه، حملات پهپادی و موشکی متعددی را علیه کشتی‌های تجاری در دو دریای سرخ و عرب انجام داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا و بریتانیا به موازات تشکیل ائتلاف‌های نظامی دریایی چندملیتی برای «پاسداری از رفاه» و محافظت از امنیت کشتیرانی و آزادی دریانوردی در دریای سرخ و خلیج عدن، حملات مشترک و مکرری را با هدف ایجاد بازدارندگی و تضعیف توانمندی‌های نظامی حوثی‌ها علیه پایگاه‌های این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در برخی استان‌های یمن از جمله صنعا، صعده و الحدیده ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید