سی‌ان‌ان: بایدن به نتانیاهو اطلاع داد در هیچ عملیات هجومی علیه ایران شرکت نمی‌کند

مسئولان آمریکایی به «ان‌بی‌سی نیوز»: نگرانی از واکنش سریع اسرائیل به حمله ایران، بدون اندیشیدن به عواقب احتمالی آن وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام ارشد دولت آمریکا، یکشنبه 26 فروردین به «سی‌ان‌ان» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اطلاع داده است که ایالات متحده در هیچ عملیات تهاجمی علیه ایران شرکت نخواهد کرد.

«سی‌ان‌ان» به نقل از این مقام آمریکایی نوشت: «بایدن به نتانیاهو گفت که ارزیابی آمریکا نشان می‌دهد که حملات ایران تا حد زیادی ناموفق بوده و توانایی نظامی برتر اسرائیل را نشان داد».

این اظهار نظرها در جریان گفت‌وگوی تلفنی بایدن و نتانیاهو در پی حمله پهپادی و موشکی ایران از خاک خود به سمت اسرائیل در شامگاه شنبه صورت گرفت.

نگرانی از واکنش اسرائیل

یکی از مقامات کاخ سفید در گفت‌وگوبا «اکسیوس» تاکید کرد که بایدن در این تماس تلفنی به نخست‌وزیر اسرائیل اطلاع داد که آمریکا با هرگونه حمله متقابل اسرائیل به ایران نیز مخالفت خواهد کرد.

مقامات آمریکایی به «آکسیوس» گفتند که «دولت آمریکا نگران است که پاسخ اسرائیل به حمله پهپادی و موشکی شب گذشته ایران، به جنگی منطقه‌ای با پیآمدهایی فاجعه‌بار بیانجامد».

«ان‌بی‌سی نیوز» به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا و یک مقام برجسته دفاعی گفته است که مسئولان بلندپایه آمریکایی، نگران واکنش سریع اسرائیل به حمله ایران، بدون اندیشیدن به عواقب احتمالی آن هستند.

«ان‌بی‌سی نیوز» افزود که این نگرانی از یک سو از دیدگاه دولت آمریکا نسبت به خط مشی اسرائیل در جنگ با حماس در نوار غزه و از سوی دیگر از حمله اخیر اسرائیل به مجتمع سفارت ایران در دمشق در هفته گذشته ناشی می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید