در حمله به یک مرکز خرید در سیدنی استرالیا پنج نفر کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پلیس استرالیا شنبه 25 فروردین اعلام کرد در حمله یک مهاجم با چاقو به مردم در یک مرکز خرید در سیدنی پنج نفر کشته شدند و صدها نفر از مرکز خرید «وستفیلد بوندی» تخلیه شدند.
پلیس ایالت «نیو ساوت ولز» اعلام کرد این حادثه چاقوکشی با کشته شدن مهاجم به دست پلیس شجاعی که با او روبرو شد و با شلیک گلوله به او پایان یافت.

بر اساس گزارش پلیس، در این حادثه 5 نفر کشته و تعدادی زخمی شده‌اند که وضعیت برخی وخیم گزارش شده است.

احتمال تروریستی بودن حمله

پلیس تاکید کرد بر اساس اطلاعات اولیه، مهاجم به تنهایی این حمله را انجام داده و تحقیقات برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هویت این فرد ادامه دارد. بنا به این اظهارات، کلیه احتمالات از جمله فرضیه تروریستی بودن این حادثه وارد است.
سخنگوی پلیس گفت یک افسر زن بدون هیچ گونه تردیدی وارد عمل شد و با شلیک به مهاجم او را کشت.

رعب و وحشت

به گفته شاهدان عینی، در پی این حمله رعب و وحشت محل را فراگرفت و پلیس با وجود سراسیمگی خریداران، امنیت مرکز فروش را به سرعت برقرار کرد.
به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، تعدادی از مردم حدود یک ساعت در سوپرمارکتی پناه گرفتند.
همزمان، فعالان رسانه‌های اجتماعی چندین پست ویدیویی، از فرار جمعیت از مرکز خرید و حرکت خودروهای پلیس و اورژانس به سمت محل حادثه را منتشر کردند.
برخی تصاویر منتشر شده نشان داد افراد مجروح روی زمین دراز کشیده و در حال دریافت کمک‌های اورژانسی از ماموران پلیس هستند.
برخی از صحنه‌ها، مجروحان دراز کشیده بر روی زمین را نشان می‌داد که منتظر کمک پلیس بودند.
یک ویدیو دیگر، درگیری یکی از مشتریان با مهاجم بر روی پله برقی را نشان می‌داد.
کلیپ‌هایی نیز در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده که مهاجم را در حال فرار نشان می‌دهد و پس از شلیک پلیس به سمت او در داخل مرکز خرید به زمین می‌افتد.

خطر جهانی
این حادثه پس از رخ داد که مقامات آلمان روز جمعه اعلام کردند، چند نوجوان را در حال آماده شدن برای عملیات تروریستی با سلاح سرد دستگیر کردند.
همچنین این حادثه در سایه هشدارهای جهانی و اروپایی در مورد حملات احتمالی داعش، به وقوع پیوست.
حادثه سیدنی یادآور حمله خونین 22 مارس به سالن کنسرت در مرکز خرید «کروکوس سیتی هال» در حومه مسکو است که مهاجمان با مسلسل و چاقو به صدها شهروند روسی حمله کردند.
مسئولیت حمله مسکو که حدود 144 نفر در آن کشته شدند را «داعش خراسان» برعهده گرفت. بسیاری از کشورهای اروپایی تدابیر ویژه‌ای را برای جلوگیری از تکرار چنین حملات مشابهی تدارک دیده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید