تغییر قوانین نظام وظیفه اوکراین برای جنگ با روسیه

در طول جنگ هزاران مورد فرار از خدمت وجود داشته است، و فرماندهان اوکراینی گفته‌اند که آنها به اندازه کافی سرباز دریافت نمی‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به منظور تقویت ارتش اوکراین برای مقابله با تهاجم روسیه، پارلمان این کشور روز پنجشنبه لایحه‌ای تصویب کرد که قوانین نظام وظیفه اوکراین را تغییر می‌دهد. این لایحه با اکثریت 283 رای تصویب شد، اما هنوز باید به امضای ولودیمیر زلسنکی، رئیس‌جمهوری این کشور برسد تا قانون شود.

به گزارش «رویترز»، دو سال پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، که سه برابر اوکراین جمعیت دارد، کی‌یف در میدان نبرد دچار کمبود نیرو شده است. ده‌ها هزار سرباز کشته و تعداد بسیار بیشتری زخمی شده‌اند، و صدها هزار سرباز اکنون دو سال مداوم است که در جبهه‌های نبرد حضور داشته‌ و هیچ مرخصی نداشته‌اند.

قانون نظام وظیفه اوکراین مردان بالای 27 سال را ملزم به معرفی خود برای اعزام به جبهه‌های جنگ می‌کند. زلنسکی هفته پیش در اقدامی جداگانه سن اعزام را به 25 سال کاهش داد، که بسیاری را مشمول خدمت خواهد کرد. با این وجود، در طول جنگ هزاران مورد فرار از خدمت وجود داشته است، و فرماندهان گفته‌اند که آنها به اندازه کافی سرباز دریافت نمی‌کنند.

به گفته رویترز، تحلیلگران نظامی می‌گویند که نیروهای مسلح اوکراین نیاز به رفع «کمبودهای حاد» نیروی انسانی خود دارند. آنها همچنین کمبود مهمات دارند، که به دلیل جلوگیری جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا از تصویب بسته کمکی دولت این کشور به اوکراین، و همچنین کاهش محسوس حمایت برخی متحدان اروپایی اوکراین، بدتر شده است.

قانون نظام وظیفه جدید اوکراین مردان در سن خدمت را ملزم می‌کند تا اطلاعات شخصی خود را در اختیار مقامات نظامی بگذارند، پرداخت حقوق به داوطلبان را افزایش می‌دهد، و به برخی از محکومان اجازه می‌دهد در ازای کاهش مجازات خود در ارتش خدمت کنند. قانون جدید همچنین مجازات‌هایی برای فرار از خدمت تعیین می‌کند، اما نه با اقدامات شدیدی که پیشتر منجر به مخالفت عمومی شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید