بریتانیا: ایران نباید خاورمیانه را به یک درگیری گسترده‌تر بکشاند

دیوید کامرون: تهران نباید در پی تهدیدات فزاینده علیه اسرائیل خاورمیانه را به یک درگیری گسترده‌تر بکشاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا در گفت‌وگو با حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی خود گفت که تهران نباید خاورمیانه را به درگیری گسترده‌تر بکشاند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، کامرون، پنج‌شنبه 23 فروردین با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» گفت: «برای وزیر خارجه امیر عبداللهیان، توضیح دادم که ایران نباید خاورمیانه را وارد یک درگیری گسترده‌تر کند».

کامرون افزود: «نسبت به احتمال اینکه یک محاسبه اشتباه منجر به خشونت بیشتر شود، عمیقا نگرانم. ایران باید در عوض برای توقف تشدید تنش‌ها و جلوگیری از حملات بیشتر تلاش کند.»

امیرعبداللهیان نیز طی گفت‌وگوی تلفنی با کامرون از «بی عملی» بریتانیا در محکومیت «حمله هوایی اسرائیل به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق» انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، عبداللهیان طی این گفت‌وگو گفت که «تهران به دنبال توسعه تنش در منطقه نبوده است» و افزود که «در مقابل حمله رژیم اسرائیل به سفارت ایران در دمشق و سکوت آمریکا و بریتانیا به معنای تشویق نتانیاهو در تداوم جنگ افروزی و توسعه آن در منطقه است.»

در یکم آوریل، سپاه پاسداران ایران از کشته‌شدن سردار سرتیپ محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه و لبنان و محمدهادی رحیمی، معاون وی و همچنین پنج عضو سپاه همراه آنها در یک حمله هوایی اسرائیلی به ساختمان [مجاور] کنسولگری ایران در دمشق خبر داد.

این حمله از زمان هدف قرار دادن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران در مجاورت فرودگاه بغداد در ژانویه 2020، شاید دردناک‌ترین ضربه به تهران محسوب شود.

این امر مقامات ایرانی را بر آن داشت تا تأکید کنند که انتقام‌جویی اجتناب‌ناپذیر است. در حالی که برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که واکنش تهران حمله مستقیمی خواهد بود که خاک اسرائیل را هدف قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید