يک ژنرال آمریکایی: روسیه ظرف چند هفته از نظر مهمات از اوکراین پیشی خواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال کریستوفر کاولی، فرمانده ارتش آمریکا در اروپا، چهارشنبه 22 فروردین به کنگره آمریکا گفت که اگر کنگره راهی برای موافقت با ارسال مهمات و تسلیحات بیشتر به کی‌یف پیدا نکند، روسیه ظرف چند هفته از نظر مهمات از اوکراین 10 به 1 پیشی خواهد گرفت.

این شهادتنامه کاولی به همراه سلست والاندر، دستیار وزیر دفاع در امور امنیت بین‌الملل، در حالی ارائه شد که کنگره وارد هفته‌های حساس رای‌گیری درباره ادامه کمک‌رسانی تسلیحاتی به اوکراین شده است.

در حالی که کنگره آمریکا تصویب لایحه الحاقی خود به ارزش 60 میلیارد دلار را به تعویق انداخت، اوکراین به استفاده از مهمات ذخیره خود روی آورده است.

کاولی در ادامه شهادتش افزود: «طرف روسی نسبت به موضوع مهمات پنج بر یک از اوکراین پیشی گرفته است. بنابراین مسکو پنج برابر بیشتر از توان پاسخ‌دهی کی‌یف به سوی اوکراین گلوله‌های توپخانه شلیک خواهند کرد.»

مایک جانسون، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، در تلاش است راهی برای پیشبرد لایحه‌ای که دور جدید تولید مهمات در شرکت‌های آمریکایی را تامین می‌کند، بیابد تا پنتاگون بتواند مهمات بیشتری به اوکراین ارسال کند.

جانسون همچنین در تلاش است تا این پروژه را در مجلس نمایندگان به رای بگذارد، اما با نگرانی اعضایی مواجه است که اولویت آنها مسائل داخلی از جمله امنیت مرزها است.

گفتنی است که رئیس مجلس نمایندگان از جانب جناح راست حزبش، به ویژه از سوی مارجوری تیلور گرین، نماینده جمهوری خواه از جورجیا، که خواستار برکناری او بر سر این موضوع شده است، تحت فشار است.

در حالی که نبردهای سیاسی در کاپیتول ادامه دارد، وضعیت در میدان نبرد در اوکراین شدت گرفته است.

کاولی در ادامه به قانونگذاران گفت که در این جنگ، جریان گلوله‌های توپخانه 155 میلی متری آمریکا یک راه نجات برای کی‌یف بود.

رئیس فرماندهی آمریکا در اروپا، در پایان اظهارات خود تاکید کرد که «در اکثر درگیری‌ها و به ویژه در میدان جنگ بزرگترین قاتل در میدان نبرد، توپخانه است.» او افزود: «مهمات اوکراین به زودی تمام خواهد شد چرا که سهمیه اصلی این مهمات را ما برای کی‌یف تامین می‌کردیم و در حال حاضر آن متوقف کرده‌ایم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید