نخست وزیر اسپانیا: به رسمیت شناختن کشور فلسطین یک منفعت ژئوپلیتیکی برای اروپا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا در جمع نمایندگان مجلس این کشور گفت که به رسمیت شناختن کشور فلسطین «یک منفعت ژئوپلیتیکی برای اروپا» است.

سانچز با تاکید مجدد بر اینکه اسپانیا «آماده» به رسمیت شناختن کشور فلسطین است گفت که «پاسخ کاملا نامتناسب اسرائیل به حمله تروریستی 7 اکتبر حماس در نوار غزه ثبات خاورمیانه و کل جهان را تهدید می‌کند.»

پیشتر دولت اسپانیا، روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که پدرو سانچز، هفته آینده با هدف کسب حمایت برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین با تعدادی از همتایان خود در اتحادیه اروپا دیدار خواهد کرد.

پیلار آلگریا، سخنگوی دولت اسپانیا در یک نشست خبری گفت که دستور کار سانچز شامل دیدار با نخست وزیران نروژ، ایرلند، پرتغال، اسلوونی و بلژیک است و متمرکز بر موضع اتحادیه اروپا در قبال جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه خواهد بود.

آلگریا افزود: «می‌خواهیم فاجعه انسانی در غزه را متوقف کنیم و به راه اندازی یک روند صلح سیاسی کمک کنیم که منجر به دستیابی به راه‌حل دو دولتی در اسرع وقت شود.»

سانچز گفته بود که انتظار دارد مادرید تا ماه جولای کشوری برای فلسطینیان را به رسمیت بشناسد و افزود که معتقد است به زودی «مجموعه‌ای» در اتحادیه اروپا وجود خواهد داشت که بسیاری از اعضا را برای اتخاذ موضع مشابه تحت فشار قرار دهد.

اسپانیا، ایرلند، مالت و اسلوونی ماه گذشته اعلام کردند که به طور مشترک برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین تلاش خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size