محکومیت طرفداران ترامپ به دلیل ترساندن سیاهپوستان از شرکت در انتخابات

ترامپ که در انتخابات ریاست جمهوری 2024دوباره با بایدن روبرو خواهد شد، کماکان ادعاهای خود درباره تقلب در انتخابات پیشین را تکرار می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو کنشگر طرفدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، به جرم راه‌اندازی یک کارزار تهدید تلفنی برای ترساندن شهروندان سیاهپوست از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور مجرم شناخته شده و به پرداخت 1.25 میلیون دلار غرامت محکوم شدند.

به گزارش «رویترز»، دادگاه فدرال نیویورک، سه‌شنبه جیکوب وول و جک برکمن را محکوم کرد که رأی‌دهندگان سیاهپوست را با ارسال پیام‌های دروغین و تهدیدآمیز به منظور ترساندن آنها از مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری هدف قرار داده‌اند.

لتیشیا جیمز، دادستان کل ایالتی نیویورک در این باره در بیانیه‌ای گفت: «وول و برکمن، در تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات به نفع نامزد مورد نظر خود، یک کارزار شرم‌آور پراکندن اطلاعات نادرست برای ترساندن رای‌دهندگان سیاهپوست راه‌اندازی کردند.»

به گفته جیمز، تماس‌های تلفنی خودکاری که این دو نفر طراحی کرده بودند، و در تابستان سال 2020 سیاهپوستان ساکن چندین ایالت را هدف گرفت، ادعا كرد كه رأی‌گیری مکاتبه‌ای باعث می‌شود مقامات بتوانند قرض‌های بزرگ، بدهی‌های کارت اعتباری، و واكسن زدن اجباری را ردیابی کنند.

وول و برکمن پیشتر در اکتبر سال 2022 به دلیل کلاهبرداری تلفنی در اوهایو، که در آنجا نیز به تهدید سیاهپوستان از طریق تماس‌های اتوماتیک تلفنی پرداخته بودند، گناهکار شناخته شدند. علاوه بر دو سال حبس تعلیقی، آنها محکوم شدند که هر کدام 2500 دلار جریمه بپردازند و 500 ساعت خدمات اجتماعی انجام دهند.

به گفته رویترز، ترامپ و متحدان جمهوری‌خواهش در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال 2020 که وی آن را به جو بایدن دموکرات باخت، بارها و بارها به دروغ ادعا کردند که رای‌گیری مکاتبه‌ای منجر به کلاهبرداری می‌شود.

ترامپ که به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2024 که قرار است 5 نوامبر برگزار بشود، دوباره با بایدن روبرو خواهد شد، کماکان ادعاهای خود درباره تقلب در انتخابات پیشین را تکرار می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید