آمریکا یک موشک شلیک‌شده توسط حوثی‌ها را بر فراز خلیج عدن منهدم کرد

فرماندهی مرکز آمریکا تاکید کرد، در این حادثه هیچ آسیب یا خسارتی به کشتی‌های آمریکایی، کشتی‌های ائتلاف یا کشتی‌های تجاری وارد نشده است‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که یک موشک بالستیک ضد کشتی را بر فراز خلیج عدن منهدم کرد.

«سنتکام»، سحرگاه چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوشکن «میسون» یک موشک بالستیک را که احتمالاً کشتی «یورک تاون» متعلق به آمریکایی‌ها و حامل پرچم ایالات متحده را هدف قرار داده بود را سرنگون کرد.

به گفته سنتکام ناوشکن‌های «میسون» و «لابون» کشتی «یورک‌تاون» را همراهی می‌کردند که حوثی‌ها موشکی را بر فراز خلیج عدن شلیک کردند.

فرماندهی مرکز آمریکا تاکید کرد که در این حادثه هیچ آسیب یا خسارتی به کشتی‌های آمریکایی، کشتی‌های ائتلاف یا کشتی‌های تجاری وارد نشده است‌.

ارتش آمریکا، روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که سامانه‌های پدافند هوایی و پهپادهای متعلق به نیروهای حوثی را بدون وارد شدن آسیب یا خسارت به کشتی‌های تجاری، آمریکایی یا ائتلاف منهدم کرد.

از سوی دیگر گروه حوثی‌ها در یمن روز یکشنبه گفت که در حملات دریایی اخیر خود، تعدادی موشک و پهپاد به سوی کشتی‌های بریتانیایی، آمریکایی و اسرائیلی شلیک کردند.

حملات حوثی‌ها ترافیک جهانی کشتیرانی از طریق کانال سوئز را مختل می‌کند و شرکت‌ها را مجبور می‌کند که به مسیر طولانی‌تر و گران‌تری در جنوب آفریقا روی آورند.

این در حالی است که آمریکا و بریتانیا مواضع حوثی‌ها در یمن را هدف قرار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید