افزایش نگرانی‌ها درباره کارزار نفوذ روسیه در انتخابات پارلمان اروپا

قانونگذاران اروپایی نگرانند که کاندیداهای فرانسه، بلژیک، لهستان، هلند و مجارستان برای ترویج تبلیغات به نفع روسیه رشوه گرفته باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نگرانی‌ها درباره کارزار نفوذ روسیه در انتخابات آینده پارلمان اروپا در حال افزایش است، و شماری از سیاستمداران اروپایی متهم شده‌اند که از سازمان‌های وابسته به مسکو پول دریافت کرده‌اند تا مواضع ضد اوکراین را ترویج کنند.

به گزارش «یورونیوز»، پتر بیسترون، نفر دوم فهرست حزب دست راستی افراطی «آلترناتیو برای آلمان» برای انتخابات پارلمان اروپا که در ماه ژوئن برگزار می‌شود، متهم شده است که برای ترویج هواداری از روسیه پول گرفته است. بیسترون متهم به دریافت 25000 یورو از شبکه طرفدار روسیه «صدای اروپا» شده است. او این اتهام را رد کرده و می‌گوید که بخشی از «کارزار افترا» است.

مقامات جمهوری چک در ماه مارس، پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه صدای اروپا به چندین سیاستمدار اروپایی پول پرداخته است تا از نفوذ خود برای جلوگیری از حمایت از اوکراین استفاده کنند، وبسایت این سازمان را تحریم کردند.

قانونگذاران اروپایی خواستار تحقیق فوری درباره این رسوایی شده‌اند. آنها نگرانند که کاندیداهای شش کشور اتحادیه اروپا شامل فرانسه، بلژیک، لهستان، هلند و مجارستان برای ترویج تبلیغات به نفع روسیه رشوه گرفته باشند.

تینو چروپالا، دبیرکل حزب آلترناتیو برای آلمان، روز سه‌شنبه در پارلمان این کشور اتهامات علیه بیسترون را رد کرد. او گفت از آنجایی که در حال حاضر هیچ مدرکی درباره رسوایی همکارش وجود ندارد، بنابراین باید «پیش‌فرض بی‌گناهی» را درباره وی در نظر گرفت.

چروپالا تاکید کرد: «پیش‌فرض بی‌گناهی می‌گوید تا وقتی گناهی اثبات نشده است، باید فرد مورد اتهام را بی‌گناه فرض کرد. بنابراین، ما تا این لحظه حرف پیتر بیسترون را حجت می‌گیریم. و باید بگویم در وضعیت فعلی حتی بیشتر.»

در مقابل، به گفته یورونیوز، ماکسیمیلیان کرا، نفر اول فهرست حزب آلترناتیو برای آلمان برای انتخابات پارلمان اروپا، گفت به نظر وی بهتر است بیسترون تا زمان روشن شدن حقیقت اتهامات علیه وی کارزار انتخاباتی خود را به حالت تعلیق درآورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید