گروه «داعش» مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را تهدید کرد

حملات مرگبار اخیر گروه‌ «داعش» در ایران و روسیه ده‌ها کشته و مجروح بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه، سه‌شنبه 21 فروردین اعلام کرد که تدابیر امنیتی در پاریس به‌عنوان بخشی از بازی پاری سن ژرمن و بارسلونا در روز چهارشنبه، پس از «تهدید» داعش در رابطه با بازی‌های یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا «به‌طور قابل‌توجهی» افزایش یافته است.

دارونین، در ادامه گفت: پس از «انتشار تصویر منصوب به داعش که به طور علنی تهدید می‌کند، ریاست پلیس اتخاذ تدابیر امنیتی را به میزان قابل توجهی ارتقاء داده است.»

در همین راستا، سخنگوی پلیس لندن به «العربیه» گفت: «سطح تهدید تروریستی در بریتانیا پس از تهدیدات اخیر داعش تغییری نکرده است.»
این سخنگو افزود: «ما یک برنامه محکم برای حفظ امنیت در بازی روز سه‌شنبه لیگ قهرمانان اروپا داریم.»

یک منبع آگاه به این پرونده گفت: «داعش از طریق کانال‌های ارتباطی خود، بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا (بازی‌های رفت سه‌شنبه و چهارشنبه) را به‌طور خاص در فرانسه تهدید کرد.»

رسانه‌های اسپانیایی در این باره گزارش دادند که داعش تهدید کرده است که در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، ورزشگاه‌های برگزار کننده مسابقات فوتبال را هدف حملات تروریستی قرار می‌دهد.

داعش با انتشار تصویری از یک مرد مسلح و نام چهار ورزشگاهی که در این هفته مسابقات در آنها برگزار می‌شود، نوشت: «همه آن‌ها را بکشید.»

شایان ذکر است که گروه «داعش» مسئولیت دو انفجار دی ماه گذشته در مراسم چهارمین یادبود کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران که به کشته شدن بیش از 100 نفر و زخمی شدن دهها تن دیگر در استان کرمان منجر شد را برعهده گرفت.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در حمله پهپادی آمریکا در سال 2020 کشته شد.

در 22 مارس گذشته نیز در مرگبارترین حمله در 20 سال اخیر در روسیه، افراد مسلح با سلاح‌های خودکار در سالن کنسرت در حومه مسکو اقدام تیراندازی کردند. در این حمله که «داعش» مسئولیت آن را بر عهده گرفت، دست‌کم 144 نفر کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید