روسیه از انهدام یک موشک ضدکشتی اوکراینی بر فراز دریای سیاه خبر داد

فرمانده نیروی هوایی اوکراین: سامانه‌های پدافند هوایی ما، 20 پهپاد تهاجمی را که روسیه برای هدف قرار دادن اوکراین پرتاب کرده بود، منهدم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه، سه‌شنبه 21 فروردین از انهدام موشک ضدکشتی «نپتون» پرتاب شده توسط اوکراین بر فراز دریای سیاه و همچنین سرنگونی 4 پهپاد بر فراز مناطق بلگورود و ورونژ خبر داد.

این وزارتخانه با نشر بیانیه‌ای در «تلگرام» اعلام کرد: «سامانه‌های پدافند هوایی، چهار فروند پهپاد اوکراینی را بر فراز مناطق بلگورود (دو فروند پهپاد) و ورونژ (دو پهپاد) منهدم کردند و یک موشک اوکراینی «نپتون» هم بر فراز دریای سیاه در سواحل شبه‌جزیره کریمه نابود شد».

این در حالی است که اوکراین صحت و سقم این خبر را تائید نکرده است.

از سویی میکولا اولشچوک، فرمانده نیروی هوایی اوکراین سه‌شنبه اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور، 20 پهپاد تهاجمی را که روسیه برای هدف قرار دادن اوکراین پرتاب کرده بود، منهدم کردند.

اولشچوک در «تلگرام» نوشت که این پهپادها بر فراز مناطق میکولایف، اودسا، خرسون، دنیپروپتروفسک، پولتاوا، ونزیا و لویو منهدم شدند.

فرمانده نیروی هوایی اوکراین افزود که روسیه همچنین چهار موشک از سامانه‌های موشکی زمین به هوا «اس-300» پرتاب کرد، اما در مورد سرنوشت این موشک‌ها توضیحی نداد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید