آلمان در دادگاه بین‌المللی: امنیت اسرائیل در کانون سیاست خارجی برلین است

تیم حقوقی آلمان در دادگاه لاهه در دفاعیه خود برابر شکایت نیکاراگوئه گفت، برلین از فلسطینی‌ها و اصل راه حل دو کشوری حمایت می‌کند لذا شکایت نیکاراگوئه را جهت‌گیری علیه آلمان می‌داند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آلمان، سه‌شنبه 21 فروردین، برابر دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه تاکید کرد که امنیت اسرائیل در کانون سیاست خارجی این کشور است و قاطعانه اتهامات نیکاراگوئه مبنی بر تسهیل «نسل‌کشی» توسط اسرائیل علیه فلسطینی‌ها در غزه را رد می‌کند.

تانیا گون اوسلار-گلایچن، وکیل دادگستری به نمایندگی از آلمان، مقابل بالاترین دادگاه سازمان ملل مستقر در لاهه، با رد قاطع اتهامات نیکاراگوئه مبنی بر تسهیل نسل‌کشی اسرائیل علیه فلسطینیان گفت: «امنیت اسرائیل در کانون سیاست خارجی آلمان قرار دارد».

تیم حقوقی آلمان در دادگاه گفت، برلین از فلسطینی‌ها و اصل راه حل دو کشوری حمایت می‌کند و شکایت نیکاراگوئه را «جهت‌گیری» علیه آلمان می‌داند.

وکیل آلمان با اشاره به اینکه کشورش خود را در موقعیت حامی حقوق بین الملل می‌داند، گفت: «اسرائیل از حق دفاع از خود مقابل «تروریسم حماس» استفاده می‌کند».

او با اشاره به اینکه حماس هنوز به شلیک موشک به اسرائیل ادامه می‌دهد و اسرای اسرائیلی را در اختیار دارد، بر تعهد کامل آلمان برای دستیابی به امنیت تل‌آویو تاکید کرد.

وکیل نمایندگی آلمان در لاهه خاطرنشان کرد: «آلمان از حقوق مردم فلسطین حمایت کرده و نگرانی خود را از وضعیت انسانی غزه ابراز داشته و مایل است از رنج فلسطینیان بکاهد».

روز دوشنبه، نیکاراگوئه از آلمان در مقابل دیوان دادگستری بین‌المللی به دلیل حمایتش از اسرائیل شکایت کرد.

نیکاراگوئه ارسال سلاح به دولت اسرائیل و همزمان کمک به غزه را مسئله‌ای «وحشتناک دانست.

از سوی دیگر آلمان شکایت نیکارگوئه علیه خود را «بسیار جانبدارانه» توصیف کرد.

وکلای نیکاراگوئه تاکید کردند که آلمان با ارسال تسلیحات به اسرائیل، کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد پیشگیری و مجازات جنایت نسل‌کشی را که در سال 1948 پس از هولوکاست در طول جنگ جهانی دوم منعقد شد، نقض می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید