ناوگان اروپا در دریای سرخ: در محافظت از کشتی‌ها مقابل حملات حوثی‌ها موفق بودیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از گذشت حدود دو ماه از آغاز ماموریت «اسپایدز» در دریای سرخ، ناوگان اروپایی، دوشنبه 20 فروردین در بیانیه‌ای تاکید کرد که تمامی حملات حوثی‌ها در مناطق تردد کشتی‌ها را با شکست مواجه کرده است.

به گزارش خبرنگار تلویزیون «العربیه»، ناوگان اروپایی امروز در بیانیه‌ای توضیح داد که از 19 فوریه تاکنون برای 60 کشتی تجاری در دریای سرخ مقابل حملات حوثی‌ها محافظت کرده است.

ناوگان اروپایی با اشاره به حضور چهار ناوچه و هشتصد ملوان از نوزده کشور اروپایی در این مأموریت، اعلام کرد، از آغاز مأموریت «اسپایدز» نه فروند پهپاد و سه موشک بالستیک حوثی را منهدم کرده است.

دو برابر شدن هزينه بيمه کانتینرها

در همین حال جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز گفت که حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ بر منافع تجاری و ثبات اروپا در منطقه تأثیر منفی می‌گذارد.

وی با بیان اینکه هزینه بیمه کانتینرهای تجاری چین به اروپا به دلیل حملات حوثی‌ها دو برابر شد، خاطرنشان کرد: «هزینه بیمه کشتی‌های تجاری به دلیل حملات حوثی‌ها 60 درصد افزایش یافته است».

بورل همچنین گفت، عملیات «اسپایدز» در دریای سرخ برای حفاظت از ناوبری، سریع و ضروری بود.

او افزود، ناوگان اروپایی بارها با حوثی‌ها درگیر شد و ماموریت‌های خطرناکی را انجام داد.

«نگهبان سعادت»

ائتلاف «نگهبان سعادت» به رهبری آمریکا و بریتانیا طی هفته‌های گذشته با هدف محدود کردن توانایی حمله حوثی‌های تحت حمایت ایران، به چندین سایت نظامی این گروه شبه‌نظامی در مناطق تحت کنترل آنها در یمن حمله کرد.

از نوامبر سال گذشته بیش از یک ماه پس از آغاز جنگ در غزه، گروه حوثی در همبستگی با غزه ده‌ها حمله به کشتی‌هایی که ادعا می‌کند متعلق به شرکت‌های اسرائیلی یا حمل و نقل کالا به اسرائیل و از اسرائیل هستند، انجام داده است. .

این حملات نگرانی قدرت‌های بزرگ را از گسترش دامنه جنگ غزه در منطقه ایجاد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید