ترامپ: من یک نلسون ماندلای امروزی هستم

ترامپ چند روز پیش یک نقاشی از عیسی مسیح در دادگاه کنار او نشسته منتشر کرد که گویی هر دو با هم محاکمه می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا و نامزد حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری آتی این کشور در اقدامی که به شدت از سوی اردوگاه رقیبش جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی و نامزد حزب دموکرات‌، مورد انتقاد قرار گرفت، خود را به «نلسون ماندلا» تشبیه کرد.

این مقایسه در جریان کارزار انتخاباتی روز شنبه 18 فروردین رخ داد که واکنشی از سوی ترامپ به اتهاماتی است که «خوان مرچان» قاضی دادگاهش در پرونده پرداخت غیرقانونی پول به یک ستاره فیلم‌های مستهجن برای پنهان کردن رابطه‌، به او وارد کرده است.

ترامپ با نشر پستی جنجالی در شبکه اجتماعی خود (تروث سوشیال)، به جزئیات محدودیت‌های اعمال شده علیه او پرداخت و قاضی مرچان را به «قانون شکنی و نقض قانون اساسی» متهم کرد.

ترامپ گفت: «اگر این حقه‌باز مغرض بخواهد من را به خاطر گفتن حقیقت آشکار به زندان بیندازد، من با کمال میل تبدیل به نلسون ماندلای امروزی خواهم شد و این افتخار بزرگی برای من خواهد بود».

این اولین بار نیست که ترامپ خود را با رهبران و شخصیت‌های تاریخی مانند نلسون ماندلا رهبر فقید لیبرال آفریقای جنوبی که پس از گذراندن 27 سال در زندان به رژیم آپارتاید در کشورش در دهه 1990 پایان داد، مقایسه می‌کند. او در یک گردهمایی تبلیغاتی در سال 2023 خود را با رئیس جمهوری فقید آفریقای جنوبی که در سال 2013 درگذشت، مقایسه کرد.

ترامپ چند روز پیش هم یک نقاشی از عیسی مسیح منتشر کرد که در دادگاه کنار او نشسته و گویی هر دو با هم محاکمه می‌شوند.
کمپین جو بایدن، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا که دومین بار است برای انتخابات پنجم نوامبر نامزد شده، به سرعت از ترامپ به دلیل این مقایسه‌ها انتقاد کرد.

یاسمین هریس، سخنگوی کمپین انتخاباتی، با لحنی پر از کنایه گفت: «تصور کنید فردی آنقدر خودخواه باشد تا در عرض یک هفته خود را با عیسی مسیح و نلسون ماندلا مقایسه کند.»

گفتنی است طی یک سال گذشته، قوه قضائیه در چهار پرونده کیفری به رئیس جمهوری سابق آمریکا اتهامات وارد کرده است که هر یک شامل دو فقره رسیدگی کیفری است.

اولین مورد مربوط به دخالت ترامپ در تغییر نتایج انتخابات 2020 و دیگری مربوط به اتهامات، جرایم مالی و فرار از مالیات است. یکی دیگر در نیویورک که به پرداخت پول به یک ستاره پورن در ازای سکوت او قبل از انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا بوده است.

ترامپ در هر چهار مورد خود را بی گناه می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید