حملات هوایی و موشکی روسیه به خارکف و زاپوریژیا چندین کشته برجای گذاشت

خارکف واقع در شمال شرق اوکراین، در چند هفته گذشته، بارها هدف حملات روسیه قرار گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اوله سینیهوپوف، فرماندار خارکف اوکراین، بامداد شنبه هجدهم فروردین اعلام کرد که در حمله جدید روسیه به خارکف، دومین کلان‌شهر اوکراین، دو غیرنظامی کشته و هفت نفر زخمی شدند.

تلویوزیون دولتی «سوسپیلن» نیر گزارش داد که در اثر این حمله، یک برج مسکونی در منطقه شوچنکیفسکی آسیب دید و یک مغازه آتش گرفت. گزارش‌های خبری دیگر حاکی از آن است که این حمله اندکی پس از نیمه شب رخ داد.

سینیهوپوف پیشتر ازحمله هوایی به یک ساختمان مسکونیدر خارکف و حمله موشکی به روستایی در شمال این شهر خبر داده بود که خساراتی طی آنها گزارش نشد.

خارکف واقع در شمال شرق اوکراین، در چند هفته گذشته، بارها هدف حملات روسیه قرار گرفته است به طوری که حمله پهپادی چهارشنبه به کشته شدن 4 نفر و وارد آمدن آسیب شدید به شماری از ساختمان‌های مسکونی این شهر انجامید.

از سویی ایوان فدوروف، فرماندار منطقه زاپوریژیا اعلام کرد که روسیه روز جمعه، پنج موشک به سمت این شهر واقع در جنوب اوکراین شلیک کرد که در نتیجه آن دست‌کم چهار کشته، 20 زخمی برجای ماند و به چندین ساختمان مسکونی و تاسیسات صنعتی خسارت وارد شد.

در میان زخمی‌ها دو خبرنگار بودند که پیآمدهای بمباران این شهر واقع در نزدیکی خط مقدم جنگ با نیروهای روسی را پوشش می‌دادند.

فدوروف به تلویزیون ملی گفت: «وجه تمایز حملات امروز این است که ابتدا دو حمله موشکی صورت گرفت و حدود 40 دقیقه بعد با آغاز فعالیت امدادگران و پلیس، دو حمله دیگر در همان مکان رخ داد.»

طبق گفته دفتر دادستانی محلی، 20 نفر از جمله یک پسر 9 ساله زخمی شدند که حال چهار نفر از زخمی‌ها وخیم است.

فدوروف تاکید کرد که دست‌کم به سه ساختمان مسکونی، 10 خانه شخصی، چندین مغازه و یک مرکز صنعتی خسارت وارد شده است.

نیروی هوایی اوکراین درباره دشواری رهگیری موشک‌های بالستیک شلیک شده از منطقه تحت کنترل روسیه هشدار داده است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید