مسکو از رهگیری و انهدام 53 پهپاد اوکراینی خبر داد

ارتش اوکراین جمعه اعلام کرد که نیروی هوایی، همه 13 پهپاد روسیه را در حمله شب گذشته به مناطق جنوبی کشور، سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسکو از رهگیری و انهدام 53 پهپاد اوکراینی در حملاتی گسترده‌ به چندین منطقه در خاک روسیه با محوریت منطقه روستوف خبر داد.

وزارت دفاع روسیه گزارش داد که «در طول شب و صبح روز 5 آوریل(17 فروردین)، چندین اقدام رژیم کی‌یف برای انجام حملات تروریستی با استفاده از پهپادها خنثی شد».
در ادامه این بیانیه آمده است که 53 پهپاد شامل 44 مورد در حریم هوایی منطقه روستوف در جنوب کشور، رهگیری شد.

بر اساس این بیانیه، همچنین یک پهپاد در منطقه ساراتوف، مکان پایگاه هوایی بمب‌افکن‌های استراتژیک روسیه، سرنگون شد و پهپادهایی هم بر فراز مناطق کورسک، بلگورود و کراسنودار ساقط شدند.

واسیلی گولوبف، فرماندار استان روستوف روسیه در «تلگرام» اعلام کرد که یگان‌های پدافند هوایی روسیه، حمله پهپادی گسترده بامداد امروز اوکراین به منطقه موروزوفسکی در این استان را دفع کردند.

فرماندار روستوف گفت: «بر اساس داده‌های اولیه، یگان‌های پدافند هوایی بیش از 40 هدف را در منطقه موروزوفسکی منهدم کردند و در نتیجه این حمله، یک پست برق آسیب دید».

بیانیه ارتش اوکراین

ارتش اوکراین نیز جمعه اعلام کرد که نیروی هوایی، همه 13 پهپاد روسیه را در حمله شب گذشته به مناطق جنوبی کشور، سرنگون کرد.

در این بیانیه آمده است که نیروی هوایی اوکراین، پهپادهای «شاهد» ساخت ایران را بر فراز زاپوریژیا، اودسا، دنیپرو وپتروفسک منهدم کرد. روسیه همچنین از دو موشک «اس-300» و «اس-400» و 3 موشک بالستیک «اسکندر-ام» در این حمله استفاده کرده بود.

گروه نیروهای جنوب در اوکراین در «تلگرام» اعلام کرد که یکی از حملات، زیرساخت انرژی در منطقه اودسا را هدف قرار داد اما پدافند هوایی، هر چهار پهپاد را سرنگون کرد.

حمله به خارکف

مقامات محلی همچنین از انفجارهای ناشی از حمله اواخر شامگاه پنجشنبه به شهر خارکف در شرق کشور خبر دادند.

اوله سینیهوپوف، فرماندار خارکف گفت که این حمله به چهار خودرو و یک ساختمان پنج طبقه آسیب رساند و تا صبح جمعه، هیچ خسارتی گزارش نشده است.

در حالی که نیروهای اوکراین به شکل روزانه، مناطق مرزی روسیه در استان‌های بلگورود، بریانسک، کورسک، ورونژ، روستوف و شبه‌جزیره کریمه را هدف حملات پهپادی و موشکی قرار می‌دهند، روسیه نیز طی چند هفته گذشته، حملات خود را به زیرساخت‌های انرژی اوکراین با هدف ایجاد اختلال در شبکه برق و انرژی این کشور، تشدید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید