مسکو اتهامات مکرون مبنی بر هجوم رسانه‌ای روسیه به بازی‌های المپیک فرانسه را محکوم کرد

مکرون پنج‌شنبه گفته بود او مطمئن است روسیه به‌ویژه با هجمه رسانه‌ای تلاش می‌کند بر برگزاری بازی‌های المپیک تاثیر گذاشته تا فرانسه را برای برگزاری چنین رویدادی «ناآماده» جلوه دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ کرملین، جمعه 17 فروردین، اتهامات امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه مبنی بر اینکه روسیه بازی‌های المپیک پاریس را هدف قرار می‌دهد، را «ناروا» و «بی‌اساس» توصیف و محکوم کرد.

مکرون پنج‌شنبه در خصوص پرونده تهدیدات مطرح شده، گفت که او مطمئن است روسیه سازماندهی بازی‌های المپیک را به‌ویژه «از منظر رسانه‌ای» هدف قرار می‌دهد، تا فرانسه را به‌عنوان کشوری «ناآماده» برای برگزاری چنین رویدادی جلوه دهد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین به خبرنگاران گفت: «این [اظهارات مکرون] اتهاماتی کاملاً بی‌اساس است».

پسکوف با بیان این‌که «چنین رفتاری کاملاً غیرقابل قبول است» و غرب را به طرح اتهامات بی‌پایه و اساس علیه روسیه متهم و تاکید کرد که چنین اظهاراتی «هرگز با شواهد کافی پشتیبانی نمی‌شود.»

امانوئل مکرون، رئیس‌ جمهوری فرانسه پنج‌شنبه 16 فروردین، تأیید کرد که سازماندهی مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک در سواحل رودخانه سن، با وجود خطر حمله، «سناریوی ترجیحی» باقی می‌ماند، و «بنا بر شرایط اگر لازم شود»، طرح‌هایی جایگزین اتخاذ خواهد شد.

مکرون در حاشیه افتتاح یک مرکز جدید بازی‌های آبی المپیک در حومه «سن دنیس» پاریس گفت: «سناریوی ترجیحی که برای آن تدارک می‌بینیم، و آن را انتخاب کرده و می‌خواهیم، بالطبع کماکان همان سناریویی است که درباره آن با همه برگزارکنندگان توافق کرده‌ایم و جزئیات آن در زمان و مکان مناسب اعلام خواهد شد.»

رئیس جمهوری فرانسه، پنج‌شنبه مرکز آبی المپیک در «سن دنیس» را افتتاح کرد که میزبان مسابقات شنا، شیرجه و واترپلو برای بازی‌های پاریس خواهد بود.

مکرون اذعان کرد که فرانسه «چند سال» است که در معرض تهدیدات تروریستی قرار دارد و بیان کرد که مقامات فرانسوی برای مقابله با چنین تهدیدهای احتمالی در حال آماده‌سازی «سناریوهایی جایگزین» هستند.

پاریس برای اولین بار قصد دارد مراسم افتتاحیه را در خارج از ورزشگاه برگزار کند که تامین امنیت آن دشوار است.

غرب به طور مکرر روسیه را به اشاعه تبلیغات نادرست و گمراه‌کننده و همچنین تلاش برای اختلاف‌افکنی، به ویژه با تاثیرگذاری بر رسانه‌های اجتماعی، متهم می‌کند.

در ماه‌های اخیر، پاریس همچنین روسیه را به روایت‌پردازی گمراه‌کننده و تلاش برای تاثیرگذاری منفی بر افکار عمومی در مورد جنگ در اوکراین، متهم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید