نظرسنجی «یوگاو»: در انتخابات بریتانیا محافظه‌کاران شکست سنگینی از حزب کارگر می‌خورند

سازمان نظرسنجی یوگاو پیش‌بینی می‌کند که محافظه‌کاران کمترین کرسی‌های پارلمانی را از زمان انتخابات سال 1997 کسب کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نظرسنجی معتبر نشان داد که در انتخابات پیش روی بریتانیا، حزب حاکم محافظه‌کار از حزب رقیب خود کارگر شکست سنگینی خواهد خورد و دولت و بسیاری از کرسی‌های پارلمانی خود را از دست خواهد داد.

به گزارش «رویترز»، سازمان نظرسنجی «یوگاو» (به معنای «شما حکومت می‌کنید»)، پیش‌بینی می‌کند که حزب کارگر 403 کرسی و محافظه‌کاران فقط 155 کرسی کسب کنند. پارلمان بریتانیا 650 کرسی دارد.

از زمانی که ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد قصد دارد در نیمه دوم امسال انتخابات برگزار کند، حزب کارگر در نظرسنجی‌ها پیوسته برتری دو رقمی نسبت به محافظه‌کاران نشان داده است.

محافظه‌کاران، چه به تنهایی و چه به صورت ائتلافی، از سال 2010 رهبری دولت بریتانیا را در دست داشته‌اند. با این وجود، بریتانیا در این مدت به دلیل بحران «برگزیت» و بحران همه‌گیری کرونا آشفته بوده است، که منجر به تغییر پنج نخست وزیر محافظه‌کار شده است.

اکنون یوگاو پیش‌بینی می‌کند که محافظه‌کاران کمترین کرسی‌های پارلمانی را از زمان انتخابات سال 1997 کسب کنند. در آن زمان، حزب محافظه‌کار با کسب فقط 165 کرسی، شکست سنگینی از حزب کارگر به رهبری تونی بلر خورد.

یوگاو برای این نظرسنجی، بین 7 تا 27 مارس با 18761 فرد بزرگسال بریتانیایی مصاحبه کرد. این تعداد مصاحبه‌شونده چندین برابر مشارکت‌کنندگان نظرسنجی‌های معمولی است.

این سازمان پیش‌بینی کرده که در انتخابات پیش رو حزب محافظه‌کار 24 درصد و حزب کارگر 41 درصد آراء را به دست خواهند آورد. یوگاو می‌گوید روشی که آنها برای نظرسنجی به کار می‌برند، به درستی نتایج دو انتخابات قبلی را پیش‌بینی کرده است.

با این وجود، این سازمان تاکید کرد از آنجایی که بسیاری از شهروندان بریتانیایی هنوز در قبال مشارکت در انتخابات تصمیم نهایی خود را نگرفته‌اند، نتیجه نهایی انتخابات می‌تواند تفاوت‌هایی با پیش‌بینی آنها داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید