مکرون روسیه را به هدف قرار دادن بازی‌های المپیک پاریس متهم کرد

رئیس جمهوری فرانسه: روسیه با تبلیغات رسانه‌ای در تلاش است تا بر سازماندهی بازی‌های المپیک تاثیر بگذارد و فرانسه را به عنوان کشوری غیر‌آماده برای برگزاری بازی‌های المپیک جلوه دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امانوئل ماکرون، رئیس‌ جمهوری فرانسه پنج‌شنبه 16 فروردین، تأیید کرد که سازماندهی مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک در سواحل رودخانه سن، با وجود خطر حمله، «سناریوی ترجیحی» باقی می‌ماند، و «بنا بر شرایط اگر لازم شود»، طرح‌هایی جایگزین اتخاذ خواهد شد.

مکرون در حاشیه افتتاح یک مرکز جدید بازی‌های آبی المپیک در حومه «سن دنیس» پاریس گفت: «سناریوی ترجیحی که برای آن تدارک می‌بینیم، و آن را انتخاب کرده و می‌خواهیم، بالطبع کماکان همان سناریویی است که درباره آن با همه برگزارکنندگان توافق کرده‌ایم و جزئیات آن در زمان و مکان مناسب اعلام خواهد شد.»

رئیس جمهوری فرانسه، پنج‌شنبه مرکز آبی المپیک در «سن دنیس» را افتتاح کرد که میزبان مسابقات شنا، شیرجه و واترپلو برای بازی‌های پاریس خواهد بود.

مکرون اذعان کرد که فرانسه «چند سال» است که در معرض تهدیدات تروریستی قرار دارد و افزود که مقامات فرانسوی برای مقابله با آن در حال آماده‌سازی «سناریوهایی جایگزین» هستند.

پاریس برای اولین بار قصد دارد مراسم افتتاحیه را در خارج از ورزشگاه برگزار کند که تامین امنیت آن دشوار است.

«کشور ناآماده»

مکرون در خصوص پرونده تهدیدات مطرح شده، گفت که مطمئن است روسیه سازماندهی بازی‌های المپیک را به‌ویژه «از منظر رسانه‌ای» هدف قرار می‌دهد، تا فرانسه را به‌عنوان کشوری «ناآماده» برای برگزاری چنین رویدادی جلوه دهد.

سرعت آماده‌سازی حدود 100 روز قبل از افتتاحیه بازی‌های المپیک در حال افزایش است.

افراد نزدیک به مکرون گزارش دادند که در 17 آوریل، «ما 100 روز تا شروع بازی‌های المپیک فاصله داریم. لذا، رئیس جمهوری فرانسه از هفته آینده از وزرای خود خواسته است که در میدان حضور داشته باشند و ضمن بررسی سایت‌ها، مطمئن شوند همه چیز با آنچه که در تقویم وجود دارد مطابق است.»

رئیس جمهوری فرانسه در بازدید از مرکز آبی «سن دنیس»، ویژگی‌های «مکانی کاملاً جدید را که شجاعانه طراحی شده و به روشی منحصر به فرد و از نقطه نظر زیست محیطی ایده‌آل ساخته شده است» را ستود.

احداث مرکز دریایی سن دنیس که یک ماه پیش تکمیل و تحویل داده شده است، هزینه‌ای بالغ بر 188 میلیون یورو داشت و برای مسابقات شنا و قایقرانی که از سه ورزش اصلی بازی‌ها هستند، به همراه دو و میدانی و ژیمناستیک استفاده نخواهد شد و این مسابقات با نصب دو استخر موقت در «آرینا لا دیفنس» در منطقه نانتر برگزار خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید