روسیه از سرنگونی 5 پهپاد اوکراینی خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای پدافند هوایی این کشور 5 پهپاد اوکراینی را بر فراز مناطق بلگورود و تولا سرنگون کردند.

روسیه همچنین طی حملاتی شبانه ده‌ها پهپاد شاهد را در شامگاه چهارشنبه 15 فروردین به سوی شهر خارکیف اوکراین شلیک کرد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تلاش‌های شبانه رژیم کی‌یف برای انجام حملات تروریستی با استفاده از پهپاد علیه اهدافی در خاک روسیه خنثی شد.»

در این بیانیه آمده است: «سامانه‌های دفاع هوایی، 5 پهپاد اوکراینی را بر فراز قلمرو منطقه بلگورود (3 پهپاد) و تولا (2 پهپاد) منهدم کردند.»

چندین کشته و مجروح

به گفته اوله سینیهوپوف، فرماندار منطقه خارکیف، نیروهای روسیه چندین پهپاد را به سوی این شهر اوکراینی پرتاب کردند که در نتیجه آن چهار نفر کشته و 12 نفر دیگر زخمی شدند.

روسیه شامگاه چهارشنبه، دست‌کم با 15 هواپیمای بدون سرنشین به دومین شهر بزرگ اوکراین حمله کرد و تعدادی از این پهپادها نیز توسط پدافند هوایی اوکراین سرنگون شد.

به گفته مقامات اوکراینی، سه امدادگر بر اثر بمباران یک ساختمان چند طبقه‌ای توسط روسیه کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

یک ساختمان 14 طبقه دیگر نیز مورد اصابت پهپاد روسیه قرار گرفت و یک زن 69 ساله کشته شد.

دیمیترو لوبینتس، رئیس سازمان حقوق بشری اوکراین در واکنش به این حمله در تلگرام نوشت: «هر صحنه‌‌ای از اقدامات تروریسم روسیه بار دیگر ثابت می‌کند که این دولت تروریستی تنها سزاوار یک چیز است؛ دادگاه».

از سوی دیگر، مدیریت نیروگاه اتمی زاپوریژیا روز پنجشنبه اعلام کرد که یک خط برق با فشار قوی که این نیروگاه تحت اشغال روسیه در اوکراین را تغذیه می‌کرد، دچار اختلال شده است.

این اداره با انتشار اطلاعیه‌ای در تلگرام اعلام کرد که علل قطعی برق در دست بررسی است و افزود که اکنون این نیروگاه فعال نیست و برای خنک نگه‌داشتن مواد هسته‌ای به انرژی خارجی متکی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید