کاخ سفید خواستار انتصاب افسران هوش مصنوعی در نهادهای دولتی آمریکا شد

کاخ سفید سازمان‌های دولتی را تشویق می‌‌کند تا استفاده از هوش مصنوعی برای مقابله با چالش‌های بزرگ اجتماعی را در اولویت قرار دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید، با اعلام اولین سیاست جامع در سطح دولت برای کاهش خطرات هوش مصنوعی و به کار گیری مزایای آن، خواستار انتصاب افسران هوش مصنوعی در تمام نهادهای دولتی ایالات متحده شد.

این افسران هوش مصنوعی در مقام مشاوران ارشد نهادهای دولتی در زمینه ابتکارات هوش مصنوعی، نظارت بر امور سازمانی، و اطمینان از دسترسی به تمام عملکردهای هوش مصنوعی برای آن نهاد عمل می‌‌کنند. وظیفه این افراد ارزیابی ریسک‌های کاربرد هوش مصنوعی نیز هست.

آنها باید ارزیابی کنند که استفاده از هوش مصنوعی چه تاثیری بر امنیت، حقوق مدنی، آزادی‌های شهروندی، حریم خصوصی، ارزش‌های دموکراتیک، حقوق بشر، فرصت‌های برابر، بهزیستی کارکنان، دسترسی به منابع و خدمات مهم، اعتماد سازمانی، اعتبار، و رقابت در بازار می‌گذارد.

به نظر می‌رسد افسران هوش مصنوعی که از میان کارشناسان فناوری مثل تکنولوژی اطلاعات و داده‌ها انتخاب می‌شوند، به زودی دارای قدرت و اختیارات زیادی برای نظارت زیادی بر نحوه استفاده دولت از هوش مصنوعی شوند.

مثلا، این وظیفه بر عهده افسر هوش مصنوعی خواهد بود تا طرحی برای رعایت حداقل استانداردهای ایمنی و همکاری با افسران ارشد مالی و منابع انسانی تهیه کند که هدفش تامین بودجه و نیروی کار لازم برای استفاده از هوش مصنوعی به منظور پیشبرد مأموریت هر سازمان و ایجاد اطمینان از حصول نتایج آن است.

کاخ سفید گفته سازمان‌های دولتی را تشویق می‌‌کند تا پذیرش و توسعه هوش مصنوعی را در اولویت قرار دهند و از این فناوری برای درک و مقابله با چالش‌های بزرگ اجتماعی بهره ببرند.

این چالش‌ها شامل بهبود دسترسی به خدمات دولتی، کاهش ناامنی غذایی، پرداختن به بحران آب و هوا، بهداشت عمومی، پیشبرد نتایج عادلانه خدمات و پروژه‌های دولتی، پاسداری از دموکراسی و حقوق بشر، و رشد رقابت اقتصادی به گونه‌ای است که به نفع مردم در سراسر ایالات متحده باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید