توافق توکیو و واشینگتن برای تعمیر ناوهای آمریکایی در ژاپن

تحت ترتیباتی که تاکنون در کار بوده است، ارتش آمریکا کشتی‌های جنگی بزرگ خود در ژاپن را برای تعمیرات گسترده به آمریکا می‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در جریان دیدار فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، با جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید، دو طرف توافق خواهند کرد تا کشتی‌های جنگی آمریکایی، شامل رزمناوها و ناوهای هواپیمابر، در تاسیسات خصوصی ژاپن تعمیر شوند.

به گزارش «نیکی آسیا»، کیشیدا قرار است در تاریخ 10 آوریل با بایدن در واشینگتن ملاقات کند. طی این دیدار توافقی گسترده بین دو طرف اعلام خواهد شد که هدف آن تقویت بازدارندگی یکپارچه است، که شامل همکاری‌های گسترده بین آمریکا و متفقین آن برای مقابله با پرخاشگری چین و روسیه و سایر کشورهاست.

تحت ترتیباتی که تاکنون در کار بوده است، تعمیرکاران ژاپنی تنها می‌توانند کشتی‌های نظامی آمریکایی که دارای قابلیت‌های جنگی نیستند را مورد تعمیر قرار دهند. به همین دلیل، نیروی دریایی ایالات متحده کشتی‌های جنگی بزرگ خود که در ژاپن مستقر هستند را برای تعمیرات گسترده به آمریکا می‌فرستد.

بر اساس توافق جدید، که توکیو و واشینگتن برای آن یک کارگروه دوجانبه ایجاد کرده‌اند، رزمناوها و ناوهای هواپیمابر آمریکایی از این بعد توسط تعمیرکاران ژاپنی خصوصی مورد رسیدگی قرار می‌گیرند که وظیفه تعمیر کشتی‌های نیروی دفاعی ژاپن را نیز بر عهده دارند.

به گفته نیکی آسیا، ارتقاء عملیات مشترک میان نیروهای دفاعی ژاپن و ارتش آمریكا موضوع اصلی بحث در جریان اجلاس كیشیدا و بایدن در واشینگتن خواهد بود. انتظار می‌رود رهبران دو کشور برنامه‌هایی برای نوسازی ساختار فرماندهی نظامی ایالات متحده در ژاپن به منظور بهبود برنامه‌ریزی عملیاتی و تمرینی میان متفقین اعلام کنند.

همچنین انتظار می‌رود که کیشیدا و بایدن برنامه‌هایی را برای توسعه مشترک جت جنگنده جانشین هواپیمای آموزشی T-4 برای خلبانان نیروی دفاع هوایی ژاپن تأیید کنند. به گفته نیکی آسیا، این مدل جدید هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد و به خلبانان آموزش می‌دهد تا جت‌های جنگنده F-35 و دیگر جت‌ها را هدایت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size