وزیر کشور فرانسه: از سال 2015 تاکنون 74 حمله تروریستی را خنثی کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که نیروهای امنیتی از سال 2015 تاکنون از 74 تلاش برای انجام اقدامات تروریستی در این کشور جلوگیری کردند.

جرالد دارمنین، وزیر کشور فرانسه در گفت‌وگو با «ال‌سی‌آی» گفت: «از ابتدای سال جاری تاکنون از وقوع 3 حمله تروریستی در فرانسه جلوگیری شد و از سال 2015 در مجموع 74 مورد (حمله تروریستی) خنثی شد.»

دارمنین همچنین گفت که تاکنون حدود 1000 نفر از افرادی که تمایل به اسلام افراطی دارند از فرانسه اخراج شدند.

وی در ادامه گفت که اکنون حدود 4.2 هزار نفر در فهرست افراد «تندرو/افراطی» در فرانسه قرار دارند که «حدود 800 نفر» از آن‌ها افراد خطرناکی هستند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه هفته گذشته گفت گروهی که عملیات تیراندازی در سالن موسیقی در مسکو را انجام داد، اخیراً سعی داشت چندین اقدام در فرانسه انجام دهد.

فرانسه پس از ایالات متحده اعلام کرد که داده‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد که «داعش» مسئول حمله به سالن موسیقی در حومه مسکو است. در حالی که روسیه همچنان اوکراین را به دست داشتن در این حمله که 137 کشته برجای گذاشت، متهم می‌کند.

مکرون در اشاره به شاخه «داعش» در افغانستان در یک نشست خبری گفت: «اطلاعاتی که در اختیار ما و همچنین شرکای اصلی ما قرار دارد، نشان می‌دهد که یک شاخه وابسته به داعش این حمله را انجام داده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید