روسیه خواستار تسلیم رئیس سازمان امنیت اوکراین شد

مسکو به ویژه از رئیس سازمان امنیت اوکراین نام برده است، که به گفته خود وی از طراحان عملیات خرابکاری علیه پل کریمه بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسکو روز یکشنبه از کی‌یف خواست تمام افراد مرتبط با اقدامات تروریستی که در روسیه روی داده است، شامل واسیل مالیوک، رئیس سازمان امنیت اوکراین، را تحویل دهد. کی‌یف بلافاصله درخواست مسکو را رد کرد.

به گزارش «رویترز»، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد از زمان آغاز «عملیات ویژه» روسیه در اوکراین، حوادث تروریستی در روسیه افزایش یافته است.

به گفته کرملین، این حوادث شامل بمب‌گذاری که باعث کشته شدن دختر یک ناسیونالیست برجسته و یک وبلاگ‌نویس جنگی شد، و حادثه‌ای که طی آن یک نویسنده به طور جدی آسیب دید، بوده است.

به گفته این وزارتخانه: «تحقیقات درباره این حوادث نشان داد که رد این جنایات به اوکراین می‌رسد. روسیه درخواست خود برای دستگیری فوری و تسلیم تمام کسانی که با اقدامات تروریستی مورد نظر مرتبط هستند را به مقامات اوکراینی ابلاغ کرده است.»

مسکو به ویژه از رئیس سازمان امنیت اوکراین نام برده است، که به گفته خود وی از طراحان عملیات خرابکاری علیه پل کریمه بوده است. این پل پس از آنکه روسیه در سال 2014 کریمه را به زور از اوکراین گرفت و به خاک خود ملحق کرد، ساخته شد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود تاکید کرد: «روسیه خواستار این است كه رژیم کی‌یف بلافاصله تمام حمایت‌های مربوط به فعالیت‌های تروریستی را متوقف كند، افراد تقصیرکار را تسلیم کند، و به قربانیان حوادث خسارت بپردازد.»

بیانیه روسیه به تیراندازی گسترده این ماه در یک سالن کنسرت نزدیک مسکو که طی آن 144 نفر جان باختند نیز اشاره کرده است. بازرسان روسی گفته‌اند که شواهدی مبنی بر ارتباط تروریست‌ها با «ناسیونالیست‌های اوکراینی» پیدا کرده‌اند.

به گفته رویترز، کی‌یف هرگونه ارتباط با این حمله را انکار می‌کند. آمریکا هفته پیش اعلام کرد «داعش خراسان» مستقر در افغانستان مسئول انجام این حمله تروریستی در روسیه بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید