مصر و فرانسه بر لزوم برقراری آتش‌بس و کمک‌رسانی به آوارگان در غزه تاکید کردند

وزیر خارجه فرانسه ضمن تاکید مخالفت پاریس با هر گونه عملیات نظامی اسرائیل در شهر رفح در جنوب نوار غزه، گفت وقت آن شده که بنیادهای یک صلح پایدار مطابق با راه‌حل دو کشوری پایه‌گذاری شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سامح شکری، وزیر خارجه مصر با اشاره به وضعیت دردناک و فاجعه‌بار انسانی در نوار غزه که 7 ماه تحت محاصره و تهاجم نظامی اسرائیل قرار دارد، بر لزوم برقراری آتش‌بس و پایان دادن به فاجعه انسانی در این باریکه تاکید کرد.

این اظهارات شکری، شنبه یازدهم فروردین در جریان دیدار وی با استفان سژورنی، همتای فرانسوی او بیان شد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر در ادامه افزود که قاهره برای روابط دوستانه راهبردی با پاریس ارزش قائل است و به دنبال توسعه آن در افق‌های گسترده‌تر است.

شکری در سکوی «ایکس» خاطرنشان کرد که با همتای فرانسوی خود بر لزوم دستیابی به آتش‌بس و پایان دادن به فاجعه انسانی در غزه تاکید کرده است.

در همین راستا، سژورنی تاکید کرد که زمان آن فرا رسیده است تا بنیادهای یک صلح پایدار را مطابق با راه حل تشکیل دو کشور پایه‌گذاری کرد.

وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد که کشورش با هرگونه عملیات نظامی اسرائیل در رفح مخالف است.

این اظهارات وزرای خارجه مصر و فرانسه پس از آن بیان می‌شود که وزارت بهداشت نوار غزه ساعات اولیه شنبه گزارش داد که تعداد قربانیان بمباران اسرائیل بر نوار غزه از زمان آغاز جنگ در 7 اکتبر تاکنون به 32705 کشته و 75190 زخمی رسیده است.

این وزارتخانه در یک نشست خبری روزانه افزود که در 24 ساعت گذشته در نوار غزه 82 نفر کشته و 98 نفر زخمی شدند.

در حالی که اختلافات میان اسرائیل و حماس بر سر توافق آتی مبادله اسرا ادامه دارد، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل دوشنبه گذشته اعلام کرد که مذاکرات آتش‌بس در نوار غزه به بن بست رسیده است.

این رسانه اسرائیلی افزود که این مذاکرات به دلیل اصرار بر خواسته‌های حماس به بن بست رسیده است، چرا که این جنبش فلسطینی از جمله خواسته‌های خود بر خروج نیروهای اسرائیلی اصرار دارد و با ادامه حضور نیروهای اسرائیلی در زمان آتش‌بس در غزه مخالفت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید