سخنگوی بایدن: ترامپ مرتبا به خشونت سیاسی دامن می‌زند

ستاد انتخاباتی بایدن هشدار داد که انتشار چنین تصاویری از سوی ترامپ می‌تواند باعث بروز خشونت شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، شنبه 11 فروردین به دلیل به اشتراک گذاشتن ویدئویی در پلتفرم خود، «تروث سوشال» که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را با دست‌های بسته و دهان‌بند نشان می‌دهد، مورد انتقاد قرار گرفت.

این ویدئو که بعدازظهر جمعه منتشر شد، شامل تصاویری از دو وانت در حال حرکت در بزرگراه است که بنرهای حمایت از ترامپ را حمل می‌کنند و روی در عقبی وانت دوم، عکسی از بایدن با دستبند و دهان‌بند، آویزان شده که این برداشت را ایجاد می‌کرد که گوئی او ربوده شده و به پشت وانت انداخته شده‌ است.

کمپین بایدن هشدار داد که چنین پستی از سوی این نامزد جمهوری‌خواه می‌تواند منجر به بروز خشونت شود.

مایکل تایلر، سخنگوی بایدن، به «خبرگزاری فرانسه» گفت: «انتشار این عکس از سوی دونالد ترامپ از همان دست مزخرفات پخش‌شده نظیر دعوت به حمام خون یا دادن دستور آماده‌باش به «پراد بویز» است».

«پراد بویز» سازمان راست‌گرای افراطی است که در حمله حامیان ترامپ در 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره، مشارکت داشت.

تایلر افزود: «ترامپ مرتباً به خشونت سیاسی دامن می‌زند. زمان آن رسیده که مردم او را جدی بگیرند (...) فقط از افسران پلیس کنگره بپرسید که در جریان محافظت از دموکراسی ما در حوادث 6 ژانویه، هدف حمله قرار گرفتند».

این در حالی است که ستاد انتخاباتی ترامپ هیچ موضعی مبنی بر پوزش خواهی ابراز نکرده است.

استفان چانگ، سخنگوی کمپین ترامپ گفت: «دموکرات‌ها و احمق‌های دیوانه، خواستار اعمال خشونت‌های نفرت انگیز علیه پرزیدنت ترامپ و خانواده‌اش شده و عملا از سیستم قضایی به عنوان سلاحی علیه او استفاده می‌کنند».

سرویس مخفی آمریکا که مسئول حفاظت از روسای جمهوری کنونی و پیشین است، از اظهارنظر در مورد این که آیا پس از انتشار این ویدئو، تحقیقاتی را آغاز خواهد کرد یا نه، خودداری کرد.

ترامپ در حمله خود به رقبای سیاسی‌اش متعهد شد که «کمونیست‌ها، مارکسیست‌ها، فاشیست‌ها و دزدان سر راه چپ‌گرای افراطی که مانند حشرات در داخل مرزهای ما زندگی می‌کنند» را ریشه‌کن سازد.

بایدن در مقام پاسخ به ترامپ تاکید کرد که او «از زبانی استفاده می‌کند که در دوران آلمان نازی شنیده‌ایم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید