حمله مسکو؛ کمیته مبارزه با تروریسم روسیه از دستگیری 3 نفر در جنوب داغستان خبر داد

سرویس‌های امنیتی، مجرمان مظنون را در آپارتمان‌های جداگانه در مناطق مسکونی مخاچ‌قلعه در مرکز منطقه و شهر کاسپیسک، یکی از بزرگترین شهرهای فدراسیون روسیه، دستگیر کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

چند روز پس از حمله به یک سالن کنسرت در نزدیکی مسکو که منجر به کشته شدن دست‌کم 144 نفر شد، خبرگزاری‌های روسیه به نقل از کمیته مبارزه با تروریسم گزارش دادند که روسیه صبح یکشنبه 12 فروردین طی عملیاتی ضد تروریستی در جنوب داغستان، 3 نفر را دستگیر کرد.

به گزارش «رویترز»، کمیته مبارزه با تروریسم امروز اعلام کرد که سرویس‌های امنیتی 3 راهزن در حال برنامه‌ریزی برای انجام شماری جنایات تروریستی را دستگیر و با اجرای عملیات جست‌وجو در اماکن بازداشت این مجرمان، سلاح‌های خودکار، مهمات و یک تله انفجاری آماده«استفاده» را پیدا کردند.

پیشتر به گزارش همین کمیته، سرویس‌های امنیتی، مجرمان مظنون را در آپارتمان‌های جداگانه در مناطق مسکونی مخاچ‌قلعه در مرکز منطقه و شهر کاسپیسک، یکی از بزرگترین شهرهای فدراسیون روسیه، دستگیر کردند.

این دستگیری، حدود 10 روز پس از حمله مرگباری که گروه «داعش» مسئولیت آن را برعهده گرفت، صورت گرفت که طی آن افراد مسلح جمعه گذشته به سالن کنسرت در حومه پایتخت روسیه و گشودن آتش به روی تماشاگران و ایجاد حریق گسترده، حمله کردند که به کشته‌شدن دست‌کم 144 نفر و زخمی شدن 360 نفر شامل کودکان، انجامید.

مسئولان ذی‌ربط روسیه از دستگیری 11 نفر شامل 4 مظنون به حمله خبر دادند که 8 نفر از آنها بعد از تفهیم اتهام، در بازداشت موقت قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید