ارتش فرانسه بر ادامه مقابله با تهدیدات در دریای سرخ تاکید کرد

سخنگوی ارتش فرانسه بر تعهد پاریس به تضمین امنیت کشتیرانی از تنگه هرمز تا کانال سوئز تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ارتش فرانسه تاکید کرد که کشورش به مقابله با تهدیدات در دریای سرخ ادامه می‌دهد و در این راستا از کشتی‌های فرانسوی و کشتی‌های سایر کشورهای اروپایی در راستای تضمین امنیت دریانوردی محافظت می‌کند.

این سخنگوی نظامی فرانسه در بیانیه‌ای به «العربیه» افزود که ناوهای فرانسوی مدت‌هاست در دریای سرخ فعالیت می‌کنند.
وی توضیح داد که پاریس متعهد به تضمین امنیت کشتیرانی از تنگه هرمز تا کانال سوئز است.

انهدام دو پهپاد حوثی

نیروهای مسلح فرانسه، روز یکشنبه، از سرنگون کردن دو پهپاد حوثی‌ که به سمت ناوچه چند‌ماموریتی «Languedoc» در دریای سرخ پرتاب شده بودند، خبر داد.

در این راستا فرانسه بدون بدون وارد شدن به درگیری مستقیم با گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران در یمن، همگام با آمریکا و بریتانیا به مقابله با حملات و تهدیدات علی کشتیرانی در دریای سرخ ادامه می‌دهد.

حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، حدود 73 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی بوده یا عازم بنادر اسرائیل هستند و حملات تقریباً روزانه آنها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرد مسیر طولانی‌تر و گران‌تری را در اطراف آفریقا طی کنند.

این حملات همچنین به غرق شدن یک کشتی باری به نام «روبی‌مار» که مملو از مواد شیمیایی خطرناک بود، منجر شد. در پی غرق شدن روبی‌مار دولت یمن و سایر نهادهای بین‌المللی نسبت به احتمال وقوع فاجعه زیست محیطی در آب‌های منطقه هشدار دادند.

حمله موشکی حوثی‌ها به کشتی‌ باری «ترو کانفیدنس» که حامل پرچم باربادوس و تحت مدیریت یونان بود، نیز منجر به کشته‌ شدن 3 ملوان شد.

در واکنش به تکرار این حملات و تهدیدها علیه کشتیرانی در آبراه بین‌المللی، ایالات متحده و بریتانیا طی حملاتی مشترک بارها پایگاه‌های حوثی‌ها را در چندین استان یمن به‌ویژه در صنعا، صعده و الحدیده و به‌منظور مختل کردن و تضعیف توانمندی‌های این گروه شبه‌نظامی که آزادی کشتیرانی را مختل و تجارت جهانی را به مخاطره انداخته است، هدف قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید