یورش پلیس به منزل رئیس‌جمهوری پرو؛ عدم شفاف‌سازی درباره ساعت‌های گران‌قیمت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های جهانی از یورش پلیس کشور پرو به منزل دینا بولوارته، رئیس‌ جمهوری این کشور، به دلیل داشتن مجموعه‌ای از ساعت‌های لوکس خبر دادند.

خبرگزاری بلومبرگ، شنبه یازدهم فروردین گزارش داد که شامگاه روز گذشته، دهم فروردین شبکه‌های مختلف داخلی کشور پرو در گزارشهایی متعددی، از یورش به منزل دینا بولوارته، رئیس‌ جمهوری این کشور به اتهام عدم شفافیت در جمع‌‌آوری مجموعه‌ای از ساعت‌های لوکس خبر دادند.

 پلیس پرو
پلیس پرو

بر اساس گزارش‌های تصویری از این کشور، ماموران دولتی متشکل از یک تیم تحقیقاتی در حمله‌ای با مجوز قوه قضاییه با پتک به داخل اقامتگاه رئیس‌جمهور نفوذ کردند.

به گزارش «بلومبرگ»، دینا بولوارته، پیشتر در جولای 2021 زمانی که معاون رئیس جمهور وقت بود، با همین اتهام مورد بازجویی اولیه قرار گرفته بود.

روزنامه «لوموند» فرانسه هم در گزارشی اعلام کرد که دینا بلوارته رئیس جمهور موقت پرو به دلیل داشتن مجموعه ساعت‌های گرنبها با رسوایی روبروست.

بلوارته پس از به قدرت رسیدنش در هفتم دسامبر 2022 و برکناری و بازداشت «پدرو کاستیلو» از مقام ریاست جمهوری پرو، چند بحران را پشت سر گذاشته است؛ از جمله در جریان جنبش اعتراضی و اعتراضات مسالمت آمیز بین دسامبر 2022 و مارس 2023 که 50 نفر کشته بر جای گذاشت، او به قتل عمد و نسل کشتی متهم شد.

به گزارش لوموند، مجموعه ساعت‌های رئیس‌جمهوری پرو، با منشا نامشخص، برای اولین بار توسط یک رسانه آنلاین مستقل افشاد شد.

بلوارته که پس از کودتای نافرجام سلف خود به مقام ریاست جمهوری پرو رسید، احتمالا بعد از این رسوایی، با تزلزل موقعیتش مواجه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید