زلنسکی: اگر حمایت آمریکا ادامه نیابد مجبور به عقب‌نشینی خواهیم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوري اوکراین شامگاه جمعه دهم فروردین گفته که اگر اوکراین کمک‌های نظامی وعده داده شده از سوی ایالات متحده را دریافت نکند، نیروهای این کشور در برخی مناطق مجبور به عقب‌نشینی جزیی خواهد شد.

زلنسکی در گفتگو با روزنامه «واشینگتن پست» تاکید کرد: «اگر پشتیبانی آمریکا وجود نداشته باشد، به این معنی است که ما دفاع هوایی، موشک‌های پاتریوت، پارازیت‌‌اندازهای جنگ الکترونیک یا گلوله‌های توپخانه 155 میلی‌متری نداریم.»

او افزود: «عدم حمایت تسلیحاتی آمریکا به این معناست که ما قدم به قدم و در گام های کوچک عقب نشینی خواهیم کرد».

با این وجود، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت: «تلاش می کنیم راهی بیابیم تا عقب‌نشینی نکنیم».

مهمات کم است یا اصلا وجود ندارد

این در حالی است که روز جمعه، الکساندر سیرسکی، فرمانده ارتش اوکراین فاش کرد که سربازان این کشور در جبهه‌ها «با کمبود یا حتی بدون سلاح و مهمات» می‌جنگند.

او بار دیگر از کشورهای غربی خواست تا روند تحویل تجهیزات نظامی به کشورش را تسریع کنند.

سیرسکی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اوکراینی «اوکرینفورم» که روز جمعه پخش شد، گفت: «نیروهای دفاعی وظایف خود را در خط مقدم با تجهیزات نظامی کم یا حتی بدون سلاح و مهمات انجام می دهند».

با گذشت بیش از دو سال از آغاز جنگ میان مسکو و کی‌یف، زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین همواره از متحدان غربی خود خواسته تا کمک‌های نظامی به ویژه مهمات، سیستم‌های دفاع هوایی بیشتر و هواپیماهای جنگی را سریع‌تر تحویل دهند.

کمک‌های نظامی غرب به اوکراین با موانع متعددی از جمله اختلاف نظر درمیان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در کنگره آمریکا بر سر بسته کمکی پیشنهادی دولت بایدن و توانایی‌های محدود اروپا برای تامین مقادیر لازم مهمات به کی‌یف، روبرو است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید