چرا پل بالتیمور در یک چشم به هم زدن فرو ریخت؟

ایجاد موانع هیدرولیک و بتن‌ریزی اضافی در اطراف پایه‌های پل از روش‌هایی است که مهندسان توسط آنها محافظت از پل را افزایش می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حدود یک و نیم صبح سه‌شنبه «ام‌وی دالی»، یک کشتی کانتینربر غول‌پیکر تحت پرچم سنگاپور، در حالی که از بندر بالتیمور خارج شده بود و روی رودخانه پاتاپسکو به سوی اقیانوس اطلس در حرکت بود، به پایه پل «فرانسیس اسکات کی» برخورد کرد. فقط بیست ثانیه طول کشید تا پل خرپایی کاملا فرو بریزد.

کارشناسان می‌گویند سازه‌های بزرگ فولادی ممکن است خیلی محکم به نظر برسند، اما فولاد نسبتاً سبک است، و اگر تحت فشار زیاد قرار بگیرد و با نیروی کافی به سویی کشیده شود، می‌تواند مثل کاغذ پاره شود.

Advertisement

پل فرانسیس اسکات کی یک پل یکپارچه فولادی بود که یک بخش خرپایی مرکزی به طول 366 متر داشت، که آن را به سومین ساختار بزرگ در نوع خود در جهان تبدیل می‌کرد. فرو ریختن پل به مرگ شش کارگر مهاجر راه و ساختمان انجامید.

به گفته کارشناسان، نیروی عظیم کشتی کانتینربر را نباید دست کم گرفت. چنین کشتی‌هایی برای توقف کامل به قدرت و زمان زیادی نیاز دارند. این زمان شاید چند دقیقه طول بکشد. ام‌وی دالی چند دقیقه پیش از برخورد ترمز کرده بود.

پل فرانسیس اسکات کی در سال 1977 افتتاح شد. از آن زمان مهندسان پل‌ساز از روش‌های جدیدتری برای کاهش آسیب‌های احتمالی به پل در اثر برخورد احتمالی کشتی‌ها استفاده کرده‌اند.

ایجاد موانع هیدرولیک و بتن‌ریزی اضافی در اطراف پایه‌های پل از روش‌هایی است که مهندسان توسط آنها محافظت از پل را افزایش می‌دهند. با این حال، حتی با وجود چنین استحکاماتی برخورد سنگین هنوز هم می‌تواند باعث آسیب شود.

خدمه ام‌وی دالی هنگامی که فهمیدند کنترل کشتی را از دست داده‌اند، بلافاصله یک پیغام خطر اورژانسی به مقامات محلی فرستادند. وس مور، فرماندار مریلند به خبرنگاران گفت كه به خاطر این پیغام خطر مقامات توانستند به موقع جریان ترافیک را بر روی پل مهار كنند، که باعث نجات جان بسیاری شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید