رویترز: کمک‌های مالی انتخاباتی به بایدن بیشتر از ترامپ بوده است

ترامپ نتوانست نه تایید جورج بوش و نه مایک پنس، معاون خود در زمان ریاست جمهوری را به دست آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش یک گروه تحقیقاتی معتبر، کارزار انتخاباتی جو بایدن دموکرات تاکنون توانسته است کمک‌های مالی بیشتری برای انتخابات رئیس‌جمهوری 2024 آمریکا نسبت به رقیب جمهوری‌خواه وی دونالد ترامپ گردآوری کند.

به گزارش «رویترز»، گروه «اوپن سیکرتس» که رد پول و نفوذ در سیاست آمریکا را دنبال می‌کند، در گزارش پنجشنبه خود گفته کمیته انتخاباتی بایدن هم از کمک‌کنندگان بزرگ و هم کوچک پول بیشتری از کمیته ترامپ جمع کرده است.

از 128.7 میلیون دلاری که کمیته انتخاباتی بایدن تاکنون جمع کرده است، 55 درصد از محل کمک‌های بزرگ و 45 درصد از محل کمک‌های کوچک بوده است. در مقابل، از 96.1 میلیون دلار پولی که کمیته ترامپ جمع کرده، 64 درصد از محل کمک‌های بزرگ و 36 درصد از محل کمک‌های کوچک بوده است.

با این وجود، ترامپ در جمع‌آوری پول از گروه‌های متفرقه بهتر عمل کرده است. این گروه‌ها برای ترامپ 83.1 میلیون دلار جمع‌آوری کرده‌اند. در مقابل، گروه‌های متفرقه که از بایدن حمایت می‌کنند، تنها 60.1 میلیون دلار جمع کرده‌اند.

در مجموع، با احتساب کمک‌های بزرگ و کوچک و کمک گروه‌های متفرقه، کمیته انتخاباتی بایدن تاکنون 188.8 میلیون دلار و کمیته انتخاباتی ترامپ 179.2 میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کرده‌اند.

به گفته رویترز، نامزدهای حزب دموکرات پس از انتخابات سال 2004، که جورج بوش جمهوری‌خواه کمک مالی بیشتری نسبت به رقیب دموکرات خود جان کری جمع کرد، جلودار دریافت کمک‌های مالی بوده‌اند. با این حال، پول بیشتر جمع کردن نشان قطعی پیروزی نیست، چنانکه ترامپ در سال 2016 هیلاری کلینتون را با وجود حدود دو برابر کمک‌های مالی متعلق به نامزد دموکرات شکست داد.

به گفته کارشناسان، اینکه بایدن هم‌اکنون در کاخ سفید است و همچنین حمایت اسلاف خود بیل کلینتون و باراک اوباما را دارد، به پیشتازی وی در جمع‌آوری کمک‌های مالی کمک کرده است. در مقابل، ترامپ نتوانست نه تایید جورج بوش و نه مایک پنس، معاون خود در زمان ریاست جمهوری را به دست آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size