حمله تروریستی مسکو؛ آیا روسیه اپلیکیشن «تلگرام» را ممنوع می‌کند؟

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین پنج‌شنبه 9 فروردین، در حال حاضر موضوع ممنوعیت پیام‌رسان «تلگرام» در روسیه را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در خصوص محبوبیت گسترده برنامه پیام‌رسان «تلگرام» در روسیه هیچکس اختلاف نظر ندارد.

روس‌ها از «فیس‌بوک» و «ایکس» (توییتر سابق) از زمان ممنوعیت این اپلیکیشن‌های آمریکایی در کشور از دو سال پیش محروم شده‌اند، آن‌ها از سال‌ها حتی پیش از ممنوعیت، به تلگرام روی آورده‌اند.

حمله هفته گذشته به سالن کنسرت «کروکوس سیتی هال» در حومه مسکو، سوالات زیادی را در مورد این اپلیکیشن معروف در این کشور ایجاد کرد.

این سوالات به ویژه پس از دستگیری 4 تن از عاملان این حمله که اعتراف کردند از طریق تلگرام با آن‌ها ارتباط برقرار شده تا این حمله که بیش از 140 کشته و حدود 95 نفر مفقود شدند را انجام دهند.

انکار کرملین

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین پنج‌شنبه 9 فروردین، در حال حاضر موضوع ممنوعیت پیام‌رسان «تلگرام» در روسیه را رد کرد.

پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا مسکو قصد ممنوعیت تلگرام را دارد، گفت: در حال حاضر چنین طرحی وجود ندارد.

سخنگوی کرملین در ادامه گفت، کشورش از پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام انتظار دارد، بیشتر به این نکته توجه کند که این پیام‌رسان منحصر به فرد و درخشان به طور فزاینده ای به ابزاری برای استفاده تروریست‌ها تبدیل شده که برای اهداف تروریستی خود از آن استفاده می‌کنند.

باید توجه داشت، بسیاری از اظهارات روسیه، به ویژه ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه این کشور که پیش از این به دخالت اوکراین در این حمله اشاره کرده بود و داعش که مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفته بود، رد کرد.

افراد مسلح با مسلسل و بمب هفته گذشته به سالن کنسرت «کروکوس سیتی هال» حمله کردند و با تیراندازی ده‌ها شهروند غیرنظامی را کشتند.

نیروهای امنیتی توانستند هر چهار فرد مسلح مظنون به کشتار این سالن کنسرت را دستگیر کنند، طبق اعترافات مشخص شد اهل کشور تاجیکستان بوده و از طریق پیام‌‎رسان «تلگرام» جذب شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید