وزیر دفاع آمریکا به همتای اسرائیلی: حفاظت از فلسطینی‌ها یک امر اخلاقی و راهبردی است

لوید آستین در بحبوحه تنش‌ها میان واشینگتن و تل آویو، بر اسرائیل فشار می‌آورد تا مانع از عملیات نظامی آن در رفح شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در دیدار با یوآو گالانت، همتای اسرائیلی خود با تاکید این که «محافظت از فلسطینیان در برابر آسیب یک امر اخلاقی و راهبردی است» وضعیت در نوار غزه را «فاجعه انسانی» توصیف کرد.

این اظهارات آستین در ابتدای دیدار او با همتای اسرائیلی‌اش در مقر وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» بیان شد.

پیشتر پنتاگون اعلام کرده بود دیدار وزیر دفاع ایالات متحده با همتای اسرائیلی او در زمانی که تنش‌ها میان دو کشور تشدید شده است انجام خواهد شد.

آستین در دیدار خود با گالانت گفت:« امروز در غزه، تعداد قربانیان غیرنظامی بسیار بالا است و حجم کمک‌های بشردوستانه رسیده بسیار اندک است».

در این راستا لوید آستین تلاش می‌کند تا از عملیات نظامی اسرائیل در شهر رفح در جنوب نوار غزه جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار «العربیه» پس از دیدار وزرای دفاع آمریکا و اسرائیل در واشینگتن یک مقام بلندپایه در پنتاگون خطاب به خبرنگاران توضیح داد که آستین تاکید کرد که «محافظت از غیرنظامیان موضوعی بسیار مهم است و این‌که گالانت پایبندی خود را به این موضوع ابراز کرده است».

این مقام آمریکایی خواستار «وارد کردن هر چه بیشتر کمک‌ها به نوار غزه از طریق دو گذرگاه رفح و کرم ابوسالم» شد.

به گفته این مقام پنتاگون «همه کمک‌های نظامی انجام شده از سوی آمریکا به اسرائیل با تاکید بر کاربرد آن در چارچوب احترام به قانون بین‌المللی و معاهدات جنگ، ارائه می‌شود».

او همچنین بر ضرورت تامین غیرنظامیان فلسطینی و هماهنگی با مصر تاکید کرد.

شایان ذکر است که گفت‌وگوهای هیئت اسرائیلی اعزامی به واشینگتن با مقامات آمریکایی تحت تاثیر موضع ممتنع ایالات متحده و عدم استفاده آن از حق وتو در برابر تصویب قطعنامه شورای امنیت خواهان آتش‌بس در غزه، قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید