رویترز: بیماری چارلز و کیت نگاه‌ها را به ویلیام معطوف کرد

ویلیام: خانواده سلطنتی باید خودش را با گذار زمان هماهنگ کند. این چالشی برای من خواهد بود تا خانواده سلطنتی را با روزگار هماهنگ کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز» در گزارشی اختصاصی نوشته در حالی که هم چارلز سوم، پادشاه بریتانیا، و هم کیت میدلتون، ملکه بعدی این کشور به دلیل سرطان تحت درمان هستند، نگاه‌ها به ویلیام، ولیعهد بریتانیا معطوف شده است.

به گفته این خبرگزاری، ویلیام 41 ساله با تشریفات سلطنتی بیگانه نیست، اما از زمان بستری شدن پدر و همسرش و غیبت آنها از زندگی عمومی از اواسط ژانویه، رسانه‌ها و افکار عمومی بیشتر نسبت به وی حساسیت به خرج می‌دهند.

ویلیام طی دهه گذشته در مرکز دوران طلایی خانواده سلطنتی بریتانیا قرار داشت. جشن عروسی وی با کیت در سال 2011 با حمایت پرشور مردم بریتانیا مواجه شد. او و کیت بعدا صاحب سه فرزند شدند، که گام بعدی خانواده سلطنتی برای انتخاب جایگزین را مستحکم کرد.

در عین حال، ویلیام از حوادثی که علیه خانواده سلطنتی پیش آمده نیز ضربه خورده است. اولی خروج هری، برادر کوچک‌تر ویلیام، از خانواده سلطنتی، و انتقاد وی و همسرش مگان مارکل از این نهاد بود. دومی هم رسوایی رفاقت عمویش شاهزاده اندرو با مجرم فقید جنسی جفری اپستین بود.

به گفته رویترز، با درگذشت ملکه الیزابت دوم و همسرش فیلیپ اینطور به نظر می‌رسید که نهاد سلطنت بریتانیا به طرز چشمگیری کوچک‌تر شده است. اکنون این مساله با غیبت چارلز و کیت هرچه بیشتر به چشم می‌رسد. همه این‌ها باعث شده مسئولیت ویلیام بسیار سنگین‌تر شود.

ولیعهد بریتانیا از اظهار نظر عمومی و انتقاد از رهبران جهان بابت وضعیت محیط زیست طفره نرفته است. وی در ماه فوریه درباره جنگ اسرائیل با حماس حرف زد، و از کشته شدن تعداد زیادی از مردم غزه اظهار نگرانی کرد.

ویلیام در سال 2016 گفته بود: «به نظر من خانواده سلطنتی باید خودش را با گذار زمان هماهنگ کند. این چالشی برای من خواهد بود تا خانواده سلطنتی را با روزگار هماهنگ کنم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید