روسیه: واشینگتن «داعش» را به حمله مسکو متهم می‌کند درحالی‌که خودش آن را به وجود آورد

آمریکایی‌ها در 24 ساعت اول (پس از حمله)، حتی قبل از خاموش شدن آتش، فریاد زدند، که اوکراین این حمله را انجام نداده است، این خود یک دلیل است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه، چهارشنبه 8 فروردین گفت، ایالات متحده با اظهار نظر در مورد دخالت «داعش» در حمله به سالن کنسرت «کروکوس سیتی هال» در حومه مسکو، خود را به بن‌بست کامل رساند.

زاخارووا به رادیو «اسپوتنیک» گفت: «این واقعیت است که آمریکایی‌ها در 24 ساعت اول (پس از حمله)، حتی قبل از خاموش شدن آتش، شروع به فریاد زدن کردند که این کار اوکراین نیست، فکر می‌کنم این یک مدرک است. نمی‌توانم در هیچ رده‌ای طبقه‌بندی کنم. این خود یک مدرک است.»

او افزود: «نکته دوم، فریادهای ایالات متحده است که این را کار قطعی سازمان تروریستی داعش می‌داند، البته سرعت انجام همه این کارها شگفت‌انگیز است.» وی اشاره کرد، در عرض چند ساعت از خبرنگاران دعوت شد و نتیجه گیری واشینگتن در مورد عاملان این حمله تروریستی نیز مشخص شد.

این سخنگو در ادامه گفت: «به نظر من خودشان را به بن‌بست کامل رساندند؛ چراکه به محض اینکه فریاد زدند که این داعش است، همه متخصصان و کارشناسان روابط بین الملل به یاد آوردند و از همه پرسیدند. به یاد داشته باشید که داعش کیست؟ خودتان پشت داعش ایستاده‌اید، شما «ایالات متحده و بریتانیا» داعش را به وجود آوردید.»

یک حادثه تروریستی شامگاه 22 مارس در سالن کنسرت «کروکوس سیتی هال» در کراسنوگورسک در حومه مسکو روی داد که منجر به کشته‌شدن حداقل 139 نفر شد و 11 نفر از عاملان این حمله دستگیر شدند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، روز شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد، اطلاعات اولیه اشاره به این دارد که اوکراین «دریچه‌ای» برای فرار عاملان حمله از مرز است. پوتین وعده داد همه عاملان و کسانی که پشت این حمله قرار دارند را شناسایی و مجازت کند.‏

بر اساس تصمیم دادگاه عالی فدراسیون روسیه که در 29 دسامبر 2014 صادر شد، داعش یک سازمان تروریستی محسوب می‌شود و فعالیت آن در روسیه ممنوع است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید