دبیرکل سازمان ملل: عدم پایبندی به آتش‌بس در غزه «نابخشودنی» است

وزیر خارجه اسرائیل: نبرد در نوار غزه تا نابودی کامل حماس و بازگرداندن آخرین گروگان به وطن متوقف نخواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، دوشنبه 6 فروردین، خواستار آن شد که اولین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه اجرا شود.

گوترش در پلتفرم «ایکس» نوشت: «این قطعنامه باید اجرا شود. شکست نابخشودنی خواهد بود».

در همین راستا، نشریه «هاآرتص» اسرائیل به نقل از اسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل در واکنش به قطعنامه شورای امنیت مبنی بر آتش‌بس در غزه در ماه رمضان و آزادی گروگان‌ها، نوشت: کشورش «نبرد را متوقف نخواهد کرد.»

کاتز در ادامه گفت: «اسرائیل عملیات خود را متوقف نخواهد کرد. ما حماس را نابود و تا بازگرداندن آخرین گروگان به وطن به جنگ ادامه خواهیم داد.»

آتش‌بس فوری

شایان ذکر است شورای امنیت، دوشنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که در آن خواستار آتش‌بس فوری در نوار غزه در ماه رمضان می‌شود، مشروط بر اینکه این آتش‌بس دائمی و به آزادی بی قید و شرط تمامی گروگان‌ها منجر شود.

شورای امنیت با اکثریت 14 رای موافق پیش‌نویس قطعنامه‌ای رای به تصویب رساند که توسط اعضای منتخب این شورا ارائه شده و از سوی گروه عربی مورد حمایت قرار گرفته بود. این در حالی است که آمریکا به این قطعنامه‌ رای ممتنع داد.

اسرائیل در واکنش به تصویب این قطعنامه شورای امنیت از موضع امتناع از رای دادن آمریکا و عدم استفاده واشینگتن از حق وتو انتقاد کرد و چنین رویکردی از سوی ایالات متحده را به زیان تلاش‌های جنگ اسرائیل در نوار غزه ارزیابی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید