کشته شدن 5 مهندس چینی و راننده آن‌ها بر اثر حمله انتحاری در پاکستان

یک بمب‌گذار انتحاری به کاروان خودرویی مهندسان چینی که از اسلام‌آباد به سمت کمپ آن‌ها در «داسو» در استان خیبرپختونخوا در حال حرکت بود، حمله کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس پاکستان روز سه شنبه 7 فروردین اعلام کرد که پنج شهروند چینی و راننده پاکستانی آن‌ها، در یک بمب‌گذاری انتحاری که خودروی آن‌ها را در شمال غربی این کشور تان هدف قرار داد، کشته شدند.

محمدعلی کنداپور، یکی از مقام‌های ارشد پلیس پاکستان به خبرگزاری «فرانسه» گفت که «پنج شهروند چینی و راننده محلی آن‌ها در این حمله انتحاری کشته شدند.»

یک منبع آگاه، گفت: «این پنج شهروند چینی زمانی که سایت سد برق‌آبی «داسو» را که یک نیروی چینی بر بخشی از روند احداث آن نظارت می‌کنند، ترک می‌کردند، خودروی حامل آن‌ها در شهر بشام هدف این عملیات [انتحاری] قرار گرفت».

در همین راستا رئیس پلیس محلی، به خبرگزاری «رویترز» گفت که یک عامل انتحاری با خودروی بمب‌گذاری شده خود به کاروان مهندسان چینی که از اسلام آباد به سمت کمپ‌ محل اقامت آنها در داسو در استان خیبر پختونخوا در حال حرکت بود، حمله کرد.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

این سومین حمله بزرگی است که منافع چین در پاکستان را طی یک هفته هدف قرار می‌دهد.

دو انفجار قبلی یک پایگاه هوایی و یک بندر استراتژیک در استان بلوچستان در جنوب غربی پاکستان، جایی که چین میلیاردها دلار در پروژه‌های زیربنایی پاکستان سرمایه‌گذاری کرده است را هدف قرار داد.

شایان ذکر است که در ژوئیه 2021 در جریان بمب‌گذاری که اتوبوس حامل مهندسان، نقشه‌برداران و مکانیک‌های شاغل در همان محل را هدف قرار داد، 9 نفر چینی کشته شدند.
بحران تامین امنیت کارشناسان چینی که در احداث چندین پروژه ساختمانی در پاکستان مشغولند، مدت‌هاست نگرانی پکن که در سال‌های اخیر میلیاردها دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کرده را تشدید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size